Home WiadomościArchiwum Michalici: Br. Marian Figarski CSMA odszedł po nagrodę do Pana

Michalici: Br. Marian Figarski CSMA odszedł po nagrodę do Pana

Redakcja
W sobotę nad ranem, 8 stycznia 2011 roku, odszedł do Pana br. Marian Figarski, michalita. Zmarł w 73. roku życia, a dwa lata temu obchodził złoty jubileusz profesji zakonnej.

 
Br. Marian pochodził z Kowali k/Radomia. Pierwsze śluby zakonne złożył 12 września 1959 r., a profesję wieczystą – 12 września 1965 r. W Zgromadzeniu pełnił różne funkcje, przebywając w domach zakonnych w Miejscu Piastowym, Pawlikowicach i Strudze. Do Kanady przyjechał w 1978 r. Tutaj, w kraju klonowego liścia, rozpoczął pracę w naszym domu rekolekcyjnym w Melrose, pełniąc posługę gospodarza. Dobrym sercem, pracowitością oraz serdecznym uśmiechem zyskał sympatię i przyjaźń wielu osób. Dzięki br. Marianowi na naszym stole zakonnym zawsze pojawiały się świeże owoce i warzywa z ogrodu, grządki czy małego gospodarstwa, które było jego "oczkiem w głowie". Był słabego zdrowia, jednak jego postawa, pracowitość, cicha obecność oraz szlachetne serce były zbudowaniem dla nas oraz wszystkich, którzy odwiedzali dom w Melrose. Jeszcze w piątek wieczorem przełożony domu ks. Andrzej Kowalczyk prosił go, by przypilnował następnego dnia ognia w kominku, bo grupa miała przyjechać. W sobotę rano, po Mszy świętej, współbracia poszli do niego do pokoju i znaleźli go siedzącego na krześle z różańcem w ręku. Będzie nam go bardzo brakowało.

Pogrzeb br. Mariana odbędzie się w najbliższy czwartek, 13 stycznia br., o godz. 11.00 w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w London. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Ks. Andrzej Kowalczyk CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda