Michalici: Srebrny Krzyż Zasługi dla ks. Krzysztofa Stanuli CSMA

Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę otrzymali mieszkańcy Gminy Miejsce Piastowe i osoby z nią związane, za zasługi i wkład włożone w jej rozwój. Uroczystość odbyła się 15 lutego br. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, gdzie wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz wręczyła te odznaczenia w imieniu Prezydenta RP. Miło nam poinformować, że wśród odznaczonych Srebrnym Krzyżem Zasługi był ks. Krzysztof Stanula CSMA, obecnie proboszcz parafii w Pewli Małej, a wcześniej kustosz sanktuarium w Miejscu Piastowym.

 
Podczas uroczystości wręczono łącznie 129 odznaczeń państwowych. Otrzymali je mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się: działalnością na rzecz lokalnej społeczności i przemian demokratycznych w naszym kraju, propagowaniem tradycji historycznych, kultywowaniem i promowaniem regionalnej kultury. Wyróżniono również osoby, które angażowały się w niesieniu pomocy podczas akcji ratowniczych w ubiegłorocznej powodzi. Wśród odznaczonych Srebrnym Krzyżem Zasługi znalazł się także ks. Krzysztof Stanula CSMA. Prezydent docenił Jego wcześniejszą działalność wychowawczą w michalickich placówkach oraz szereg działań podjętych w Miejscu Piastowym, gdzie pracował jako kustosz Sanktuarium.

Wojewoda Małgorzata Chomycz w swoim wystąpieniu pogratulowała wszystkim odznaczonym i podziękowała za trud włożony w działalność na rzecz regionu: Cieszę się, że na Podkarpaciu są tak wspaniali ludzie. To dzięki Państwa zaangażowaniu nasz region pięknieje i rozwija się.

Za: www.michalici.pl