Home WiadomościArchiwum Misjonarze: List ks. Richarda McCullena do Przełożonego Generalnego

Misjonarze: List ks. Richarda McCullena do Przełożonego Generalnego

Redakcja
100630c.png "…Myśli i modlitwy całej Rodziny Wincentyńskiej będą skupiać się na Paryżu… gdzie jako Następca św. Wincentego, będziesz przewodniczył obradom. Słowo Boże niech będzie światłem dla twoich stóp i lampą na twojej drodze…” – tak z okazji Konwentu Generalnego do obecnego Przełożonego Generalnego zwrócił się w liście jego poprzednik ks. Richard McCullen CM (Prowincja Irlandii), w latach 1980 – 1992 21-szy następca św. Wincentego a Paulo. Poniżej publikujemy treść listu.

 
 
 
Drogi Księże Gregory,
 
Łaska Pana Naszego niech będzie zawsze z nami!
 
Wraz z upływem godzin i przybliżaniem się do zjazdu delegatów na XLI Konwent Generalny myśli i modlitwy całej Rodziny Wincentyńskiej będą skupiać się na Paryżu i nowoczesnej auli w Domu Generalnym Sióstr Miłosierdzia, gdzie Ty, jako Następca św. Wincentego, będziesz przewodniczył jego obradom. Słowo Boże niech będzie światłęm dla twoich stóp i lampą na twojej drodze (Ps 118).
 
Minęło ponad 50 lat odkąd delegaci na Konwent Generalny naszego Zgromadzenia zebrali się w Mieście Św. Wincentego aby rozważać o naszym wspólnym powołaniu i poszukiwać światła i przewodnictwa Ducha Świętego na drodze, którą prowadzi nas Boża Opatrzność.
 
Prowadzenie sesji Konwentu w murach, tak to nazwijmy, Kaplicy Objawień NMP św. Katarzynie będzie miało szczególne znaczenie dla nas wszystkich. Często cytowane słowa o przekonaniu św. Wincentego co do siły wstawiennictwa Maryi będą, czego jestem pewien, płaszczyzną dla umysłów wielu delegatów w chwilach podejmowania decyzji, rozterek i trudnościach. Kiedy Matka Boża jest wzywana i obierana patronką w ważnych sprawach, wszystkie mogą toczyć się wyłącznie dobrze i wzrastać na chwałę Jezusa jej Syna… – i niech nam będzie wolno dodać – by promować „ciągły stan odnowy naszego Zgromadzenia” w jego niestrudzonej pracy na rzecz większej sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszym rozdrobnionym i podzielonym świecie.
 
Z najcieplejszymi życzeniami dla Ciebie osobiście i dla każdego z delegatów i tłumaczy – oraz prosząc o „memento” w waszych modlitwach
 
oraz braterskim pozdrowieniem w Panu Naszym
 
Richard McCullen i.sCM

Za: www.misjonarze.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda