Home WiadomościArchiwum Misjonarze z Afryki w Bydgoszczy

Misjonarze z Afryki w Bydgoszczy

Redakcja
090516e.jpg W Bydgoszczy ponad dwudziestu misjonarzy ze Zgromadzenia Ducha Świętego bierze udział w spotkaniu, które ma na celu wymianę doświadczeń zdobytych na pierwszych placówkach. Większość grupy to ojcowie z Afryki, którzy przebywają na pierwszej afektacji w wielu zakątkach Europy. Gościem specjalnym jest asystent generalny z Rzymu, odpowiedzialny za pierwsze afektacje.

Gospodarz spotkania polski prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego o. Andrzej Wichowski podkreślił, że wszyscy goście przybyli do Bydgoszczy byli wyświęcani nie dalej niż pięć lat temu. – To próba podzielenia się pomiędzy sobą doświadczeniami z pracy i pobytu na nowym kontynencie w wielu krajach – powiedział. W programie zjazdu przewidziano liczne sesje, spotkania oraz wyjazd m.in. do Biskupina czy Gniezna. – Jesteśmy zgromadzeniem misyjnym i międzynarodowym. Są z nami konfratrzy, którzy reprezentują najróżnorodniejsze kultury.
 
Tu dzielimy się tym, czym na co dzień żyjemy. To wspieranie się w tej misjonarskiej drodze – podkreślił o Mike Obi Onwuemeile. Asystent generalny z Rzymu odpowiedzialny za pierwsze afektacje powiedział, że misjonarze udający się na inny kontynent przeżywają szok kulturowy, co stwarza pewne problemy. Ojciec Guy-Leandre Nakavova pochodzi z Kongo Brazzaville. Pierwszą afektację otrzymał do Gabonu.
 
Po kilku miesiącach trafił do Włoch. Pracuje w Rzymie. – Miałem mocne wyobrażenie Kościoła. Szybko okazało się, że to iluzja. Podczas mojej pierwszej Mszy świętej były tylko dwie osoby. Zdziwiłem się, ale jednocześnie zrozumiałem, że przed nami jest ogromna ilość pracy. Nie możemy nieustannie żyć Kościołem afrykańskim. Posługa misyjna jest bardzo potrzebna – stwierdził. Spotkanie młodych misjonarzy potrwa w Bydgoszczy do 19 maja. W programie zaplanowano także wykład prefekta Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej na temat powołań w Polsce.

Za: www.duchacze.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda