Home WiadomościArchiwum Młodzi przyszłością świata i Kościoła

Młodzi przyszłością świata i Kościoła

Redakcja

Pierwsze w historii Amerykańskiej Częstochowy czuwanie młodych odbyło się w nocy z 14 na 15 lutego. Młodzi przybyli z różnych stanów Ameryki, aby zawierzyć swój czas dojrzewania i wzrastania w wierze Maryi, aby Ta zawsze prowadziła ich do Jezusa Chrystusa.

Wśród pielgrzymów znaleźli się uczniowie pobliskich Polskich Szkół Dokształcających oraz młodzież z polskich parafii.

„Idea tego weekendowego spotkania zrodziła się w tamtym roku podczas rekolekcji nauczycieli. Spotkanie odbyło się pod hasłem: ‘Wy młodzi przyszłością świata i Kościoła’” – poinformowała Dorota Andraka, prezes Polskich Szkół Dokształcających.

Podczas nocnego spotkania młodzi ludzie wsłuchiwali się w konferencje, medytowali Boże Słowo, adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlili się na różańcu i odprawili nabożeństwo Drogi Krzyżowej, mogli także przystąpić do Sakramentu Pokuty i uczestniczyć w Eucharystii.

„Uczyliśmy się tutaj miłości do Boga i miłości do drugiego człowieka, która w swej istocie jest tym samym: życiem dla innych. Nie można kochać Boga, nie służąc ludziom, a rzeczywista służba człowiekowi jest drogą do miłości Boga, czy nawet już ją w sobie kryje” – powiedział Paweł po nocnym czuwaniu.

„Takie spotkania uczą nas, że zawsze Ktoś czeka na mnie z przebaczeniem, z otwartymi ramionami – jak najwspanialszy Ojciec i teraz już wiem, że nie muszę uciekać w kłamstwa, alkohol, czy inne używki. Muszę tylko rozmawiać z Jezusem, który chce być moim przyjacielem” – mówił Karol.

za: www.jasnagora.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda