Home WiadomościArchiwum Na Olczy tak jak w Lourdes i Fatimie

Na Olczy tak jak w Lourdes i Fatimie

Redakcja
090808b.jpg Od wielu lat, w znaczących sanktuariach maryjnych, takich jak Lourdes czy Fatima, ale także w Polsce, np. w Ludźmierzu, regularnie odbywają się procesje światła, w których wierni po zmroku, procesyjnie, ze śpiewem i modlitwą na ustach oddają cześć Najświętszej Maryi Pannie. W grudniu 2008 kościół Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem w którym od lat pracują księża ze Zgromadzenia Misji.

Otrzymana godność zobowiązuje. W poniedziałek, 27 lipca 2009, po raz pierwszy odbyła się różańcowa procesja światła w olczańskiej parafii. Po Mszy św.  koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Arkadiusza Zakręty CM, Wizytatora Polskiej
Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy, rozświetlona procesja
przeszła z kościoła MB Objawiającej Cudowny Medalik do położonej
kilkaset metrów wyżej kaplicy na cmentarzu parafialnym.

Jak tłumaczy ks. Mieczysław Kozłowski CM,
proboszcz olczańskiej parafii, okazją do zainicjowania Procesji Światła
na Olczy stało się zakończenie Roku św. Pawła i jednocześnie
rozpoczęcie Roku Kapłańskiego. Dodatkowo, Zgromadzenie Misji i cała Rodzina Wincentyńska przygotowują się do rozpoczęcia Roku Jubileuszowego 350 Rocznicy śmierci św Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac. Procesje w sanktuarium na Olczy staną się jednym z licznych obchodów tego Roku w Polsce.

Mając to na względzie podjęto decyzję, że Różańcowa Procesja Światła będzie się odtąd obywała co miesiąc, każdego 27 dnia miesiąca dla upamietnienia św. Wincentego a Paulo, który zmarł 27 września 1660. Poprzedzać ją będzie uroczysta Msza św. o godz. 20:00.

W imieniu Księży Misjonarzy pracujących
w parafii na Olczy zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym
nabożeństwie i wspólnej modlitwy w kolejnych procesjach. Najbliższa
przejdzie w czwartek 27 sierpnia tego roku.

Bieżące informacje na temat Procesji i innych nabożenstw i wydarzeń można poznać odwiedzając stronę internetową parafii.

Za: www.misjonarze.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda