Home WiadomościArchiwum Niedziela Miłosierdzia Bożego w sanktuarium w Ożarowie Mazowieckim

Niedziela Miłosierdzia Bożego w sanktuarium w Ożarowie Mazowieckim

Redakcja
W południe Święta Miłosierdzia Bożego w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim abp. Kazimierz Nycz celebrował uroczystą Mszę św. We Mszy św. uczestniczyli licznie zebrani pielgrzymi z diecezji warszawskiej: przełożeni Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni), kapłani, siostry i bracia zakonni, alumni z WSD w Ołtarzewie oraz rzesze wiernych z Ożarowa i okolic.

W homilii Arcybiskup zachęcał do potrójnego apostolatu Bożego Miłosierdzia: „powinniście nie tylko głosić Miłosierdzie Słowem i wypraszać je w modlitwie, ale świadczyć o nim, a jeszcze bardziej wypełniać je czynem”. Tym bardziej, że jak zaznaczył abp. Nycz: „To miejsce jest szczególne, ponieważ jest jedynym w naszej diecezji sanktuarium Bożego Miłosierdzia”. Po Komunii świętej zebrani na Eucharystii wierni dokonali atu oddania Miłosierdziu Bożemu oraz odśpiewali uroczyste Te Deum. Natomiast na zakończenie ks. Arcybiskup zaznaczył, jak ważna jest obecność całych rodzin, szczególnie tych z małymi dziećmi i powiedział, aby „nie słuchać tych, którzy uważają, że ich dzieci przeszkadzają w czasie mszy świętej. Kto tak uważa, zaniedbuje wychowanie religijne swojego dziecka”.

Drugą częścią obchodów Święta Miłosierdzia Bożego w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego było nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 połączone z Mszą świętą oraz procesją wokół kościoła. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętej przybyli pielgrzymi wysłuchali koncertu znanej artystki, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie, Moniki Grajewskiej. 

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim zostało wybudowane przez Pallotynów jako wotum wdzięczności całej Ojczyzny za ocalenie z nawałnicy II wojny światowej. W 1980 roku ks. Kardynał Stefan Wyszyńskie położył „kamień węgielny” pod budowę świątyni, natomiast ks. Prymas Józef Glemp dokonał aktu konsekracji w roku 1989. Od dnia 6 kwietnia 1997 r. dekretem ks. Prymasa kardynała Józefa Glempa kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Ożarowie jest Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

dk. Wojciech Sadłoń SAC

Więcej informacji: www.pallotyni.org/prowincja.wa.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda