Nowa płyta zespołu „Noi per Dio”

Ukazała się najnowsza płyta zespołu „Noi per Dio” pt. „Nowe imię”. Można na niej usłyszeć utwory: „Ave Maria”, „Nachyl, Panie”, „Oddycham”, „Gdybym”, „Prawda”, „Umiłowany świat”, „Nowe imię”, „Odwaga”, „Modlę się”, „Wielbijcie Pana”.
Zespół powstał przy parafii Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku. Tworzą go studenci II i III roku studiów Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 
Opiekunem jest kapucyn, br. Piotr Nowak OFMCap. Zespół ma za sobą nagrane dwie płyty, trzy koncerty Niedzieli Palmowej w TV Trwam, kilka dużych projektów muzycznych z okazji Bożego Narodzenia, wspomnienia św. Franciszka z Asyżu czy Zesłania Ducha Świętego. Najnowsza płyta, „Nowe Imię", to utwory autorskie napisane przez Kingę Pruś. Muzykę skomponowali Adam Pietrzak i Kinga Pruś przy współpracy całego zespołu.

Utwory z „Nowego imienia" pojawiły się także na płycie-zapisie koncertu z Niedzieli Palmowej z 2011 r., nagranej przez TV Trwam. Dodatkowo zawiera ona komentarze oparte na przeżyciach osób, które utraciły bliskich w tragedii smoleńskiej lub doświadczyły podobnego cierpienia. Komentarze połączone są z fragmentami starotestamentalnej Księgi Hioba.

Zapraszamy na stronę „Noi per Dio", gdzie również można zamówić najnowszą płytę – www.noiperdio.art.pl

Za: www.kapucyni.pl