Home WiadomościArchiwum Nowa przełożona generalna dominikanek

Nowa przełożona generalna dominikanek

Redakcja
dominikanki.png Dominikanki mają nową przełożoną generalną. Została nią m. Beniamina (Elżbieta) Potoczna. Zajmie ona miejsce zmarłej w maju w czasie trwania kadencji Matki Julii Bakalarz. M. Beniamina ma 51 lat. Przez wiele lat prowadziła w zgromadzeniu formację sióstr. Dwanaście lat służyła jako radna generalna. Od 2008 r. była przełożoną klasztoru w Mielżynie (archidiecezja gnieźnieńska), jednocześnie pracując w prowadzonym przez siostry domu pomocy społecznej.

Wyboru dokonała obradująca w dniach 29 listopada do 5 grudnia br. w Krakowie Kapituła Generalna Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Myślą przewodnią było pytanie: Na jakie dominikanki oczekuje Duch Święty dziś? Członkinie Kapituły podejmowały refleksję nad głębszym przeżywaniem zakonnej konsekracji w dzisiejszej rzeczywistości, próbowały też ocenić zaangażowanie Zgromadzenia w przekazywanie wiary, które według zamysłu św. Dominika ma wypływać z kontemplacji Boga oraz odkrywać Wolę Bożą dla przyszłości Zgromadzenia.

Kapituła wybrała także nowy zarząd zgromadzenia.

tc/ kai

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda