Home WiadomościArchiwum Nowa rada prowincjalna poznańskiej prowincji Księży Pallotynów

Nowa rada prowincjalna poznańskiej prowincji Księży Pallotynów

Redakcja
Dnia 16 lutego 2011 roku Rada Generalna Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni) zatwierdziła ostateczne wyniki wyborów do rady prowincjalnej – na kadencję 2011-2014 – w Prowincji Zwiastowania Pańskiego.

 
Przełożonym prowincjalnym został wybrany ks. Adrian Galbas SAC. W skład nowej rady prowincjalnej weszli ponadto: ks. Lesław M. Gwarek SAC – pierwszy radca; ks. Zbigniew Rembisz SAC, ks. Janusz Łuczak SAC oraz ks. Adam Kamizela SAC – radcy prowincjalni.
 
Kadencja nowej rady prowincjalnej rozpocznie się w święto patronalne Prowincji, dnia 25 marca 2011 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

***

Ks. Adrian Galbas SAC – przełożony prowincjalny, urodził się dnia 26 stycznia 1968 roku w Bytomiu. Do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego wstąpił w roku 1987. Pierwszą konsekrację złożył dnia 29 września 1989 roku, zaś święcenia kapłańskie otrzymał dnia 7 maja 1994 roku.
 
Po święceniach kapłańskich pracował przez rok jako wikariusz w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Łodzi. Następnie w latach 1995-1998 odbył studia specjalistyczne z zakresu teologii pastoralnej oraz dziennikarstwa w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 
W latach 1998-2002 pełnił funkcję prefekta alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. W roku 2002 został skierowany do pallotyńskiej wspólnoty w Częstochowie oraz ustanowiony Sekretarzem ds. Apostolstwa.
 
Dnia 18 grudnia 2003 roku został ustanowiony proboszczem parafii p.w. św. Wawrzyńca w Poznaniu.
 
W latach 2002-2005 oraz 2008-2011 pełnił funkcję radcy prowincjalnego.
 
Ks. Adrian Galbas SAC jest czwartym z kolei przełożonym prowincjalnym utworzonej w roku 1993 pallotyńskiej Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Na urzędzie przełożonego prowincjalnego zastąpi ks. Kazimierza Czulaka SAC, który sprawował posługę przełożonego przez ostatnie sześć lat.
 
Zarząd Prowincjalny, Pallotyni – Poznań

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda