Home WiadomościArchiwum Nowy numer kwartalnika eSPe poświęcony bogactwu

Nowy numer kwartalnika eSPe poświęcony bogactwu

Redakcja

Czy porządnemu katolikowi wypada się bogacić? Naturalnie! Problem bowiem nie tkwi w tym, czy to robić, ale jak to robić, żeby nie wpaść w konflikt z Ewangelią. Najnowszy, 82. numer kwartalnika eSPe poświęcony został właśnie temu tematowi – zapraszamy do jego lektury!

Każdy dąży do osiągnięcia bogactwa. To naturalne pragnienie towarzyszy ludziom od niepamiętnych czasów, pozwalając na osiągnięcie dobrobytu i zagwarantowanie sobie spokojnego życia oraz poczucia bezpieczeństwa. W tym numerze eSPe zastanawiamy się nad fenomenem bogactwa na wielu płaszczyznach. Wydaje się bowiem, że wielu z nas ma duże problemy z pogodzeniem tego, o czym mówi Pismo Święte z wymogami współczesności.

Szczególnie zachęcam do lektury wywiadu z prof. Hanną Palską, w którym rozmawiamy m.in. na temat ludzi zamożnych w dzisiejszej Polsce, oraz zapoznania się z Dekalogiem udzielania jałmużny, napisanym specjalnie dla nas przez szefową Polskiej Akcji Humanitarnej, Janinę Ochojską. Poruszamy także kwestie znaczenia ciężkiej pracy w dochodzeniu do wysokiego statusu materialnego oraz problem własności w ujęciu nauczania społecznego Kościoła. A żeby nie było tak całkiem materialistycznie, piszemy także o bogactwie duchowym, do osiągnięcia którego wszyscy jesteśmy przeznaczeni.

Elżbieta Wiater – redaktor naczelna eSPe / www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda