Home WiadomościArchiwum Nowy przełożony warszawskiej prowincji kapucynów

Nowy przełożony warszawskiej prowincji kapucynów

Redakcja
Br. Marek Przeczewski został wybrany prowincjałem Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów. Zastąpi na tym stanowisku br. Sławomira Siczka, który był prowincjałem przez minione 6 lat.

Obradująca w Zakroczymiu, w Centrum Duchowości Honoratianum, 22 Kapituła Prowincjalna wybrała także nowych członków zarządu:

  • Wikariusz prowincjalny – br. Krzysztof Lewandowski
  • II Definitor prowincjalny – br. Jacek Nowacki
  • III Definitor prowincjalny – br. Kazimierz Śnieg
  • IV Definitor prowincjalny – br. Adam Strojnowski
Nowy Zarząd Prowincji: (od lewej) br. Jacek Nowacki, br. Krzysztof Lewandowski,
br. Marek Przeczewski, br. Kazimierz Śnieg, br. Adam Strojnowski

Br. Marek Przeczewski ma 43 lata, pochodzi z Łasina w diecezji Toruńskiej. Do Zakonu wstąpił w 1985 roku, w 1992 roku przyjął święcenia kapłańskie. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i na Papieskim Uniwersytecie Anselmianum w Rzymie. Jest doktorem teologii w zakresie liturgiki. Był prefektem studów w seminarium kapucynów, gwardianem klasztoru we Frascati, gwardianem Kurii Generalnej w Rzymie, sekretarzem Kaznodziei Apostolskiego br. Raniero Cantalamessy – jest tłumaczem jego książek i tekstów. Przez 5 lat był sekretarzem generalnym Zakonu, a od 2007 roku rektorem seminarium kapucyńskiego w Lublinie.

Źródło: Biuro Prasowe Kapucynów.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda