Home WiadomościArchiwum Nuncjusz Apostolski na spotkaniu z przełożonymi zakonów żeńskich

Nuncjusz Apostolski na spotkaniu z przełożonymi zakonów żeńskich

Redakcja
W dniach 20-22 października 2010, w Warszawie, odbędzie się 122 Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, którego tematem jest "Głoszenie nadziei, naszą misją w kontekście europejskim". Zebranie rozpocznie J.E. Ks. Arcybiskup Celestino Migliore, Mszą świętą i spotkaniem z uczestniczkami. Będzie to pierwsze spotkanie Księdza Nuncjusza z tym gremium, reprezentującym czynne zgromadzenia zakonne w Polsce. 

 
Temat wiodący przedstawi ks. Jose Cristo Rey Garcia Paredes, klaretyn z Hiszpanii, znany w Europie i poza jej granicami teolog życia zakonnego. Ks. Jose Cristo Rey podzieli się refleksami nad obecną sytuacją religijną Europy i niektórymi nowymi prądami myślowymi w środowisku świeckim oraz ich reperkusjami w myśleniu o roli i zadaniach życia zakonnego.

W czasie Zebrania będzie też obecny Ksiądz Biskup Stanisław Budzik, Sekretarz Generalny KEP. Ponadto, zgodnie z tradycją, siostry zajmą się bieżącymi sprawami dotyczącymi naszych wspólnot i samej Konferencji. Będzie mowa, między innymi o trzyletnim Studium Formacyjnym, które rozpoczęło swą pracę 8 października br. W zajęciach uczestniczy 59 sióstr z różnych poziomów formacji początkowej a także młode profeski wieczyste z 22 zgromadzeń.

(sjol © Biuro Prasowe KEP 2010)

Za: www.episkopat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda