Nuncjusz Apostolski w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

W niedzielę, 18 września 2011 gościem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanym na Krzeptówkach był J. E. Ks. Abp. Celestino Migliore – Nuncjusz Apostolski w Polsce, który przewodniczył uroczystej mszy świętej i wygłosił homilię. Mszę świętą poprzedziła procesja różańcowa z racji zakończenia wrześniowych uroczystości fatimskich.

 
Figurę Matki Bożej Fatimskiej poprzedzała kapela góralska, liczne poczty sztandarowe i feretrony, księża i zakonnice, ministranci niosący krzyż. Za figurą kroczyło setki wiernych. Procesja zatrzymywała się przy 5 kapliczkach na terenie parku usytuowanego wokół kościoła Przy każdej kapliczce odmawiano jedną tajemnicę różańca św. Rozważania śpiewem prowadziła kapela góralska w ludowych strojach. W procesji i mszy świętej oprócz parafian wzięli udział liczni pielgrzymi i turyści przybyli do Zakopanego z wielu stron Polski, a także z zagranicy.
 
Mszę św. celebrowali również: Prowincjał Księży Pallotynów ks. Józef Lasak z Warszawy, ks. Infułat Stanisław Olszówka – dziekan zakopiański, ks. Bogusław Filipiak – proboszcz par. Najświętszej Rodziny w Zakopanem oraz inni licznie przybyli goście kapłani zakonni i diecezjalni. Na Mszy św. byli również obecni przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Tatrzański p. Andrzej Gąsienica-Makowski oraz Burmistrz Zakopanego p. Janusz Majcher.
 
Uroczystości fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach są dziękczynieniem za dar beatyfikacji Jan Pawła II, za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Benedyktem XVI oraz za Ojczyznę.
 
Następne uroczystości fatimskie będą miały miejsce w niedzielę, 16 pażdziernika, 2011. Ulicami Zakopanego przejdzie procesja z figura Matki Bożej Fatimskiej. W procesji będzie uczestniczyć kapela góralska oraz banderia konna.
 
Anna Dziemska