Home WiadomościArchiwum Obchody 6. rocznicy śmierci Jana Pawła II w Polsce

Obchody 6. rocznicy śmierci Jana Pawła II w Polsce

Redakcja
W Polsce trwają obchody 6. rocznicy śmierci Jana Pawła II. W wielu miastach odbywają się spotkania, modlitwy i koncerty poświęcone postaci Papieża-Polaka.

 
Nie inaczej jest w Krakowie, gdzie zorganizowano akcję „Kraków czyta Jana Pawła II". Przez cały dzień znane osobistości życia publicznego czytały dzieła Papieża Polaka. Projekt zorganizował Instytut Tertio Millennio. Dyrektor Instytutu podkreślił, że tego typu akcje są potrzebna, bo nauczanie Jana Pawła II niesie przesłanie dla każdego. „Bo ono i dla ludzi młodych, i dla ludzi starych, i dla ludzi lewicy, i dla ludzi prawicy, i dla polityków, i dla ludzi gospodarki, i dla ludzi mediów, i ludzi nauki ma wiele wciąż inspirujących myśli, wciąż otwierających nowe horyzonty myślenia i działania" – powiedział o. Maciej Zięba OP.

W Warszawie w 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II w kościele św. Józefa na Kole Mszy przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. W homilii metropolita warszawski podkreślił, że w dniu beatyfikacji Jan Paweł II powróci do nas nie tylko jako błogosławiony. „Powróci do nas jako nasz patron i orędownik, jako ten, przez którego możemy słać nasze modlitwy do Pana Boga, a równocześnie możemy się w niego wpatrywać, powinniśmy się w niego wpatrywać i próbować naśladować jego piękne życie" – mówił kard. Nycz.

Szczególne modlitwy tradycyjnie już odbywają się o 21.37, w godzinę śmierci Jana Pawła II. Wolontariusze „GPS" – Giovanni Paolo Secondo z bydgoskiej Fundacji „Wiatrak" oraz studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria" zaprosili wszystkich mieszkańców diecezji, ale i całej Polski do włączenia się w akcję „Zatrzymaj się". Chodzi o zapalenie świec i stanięcie w oknie właśnie o 21.37.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda