Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP – Obra: zjazd braci zakonnych

Oblaci NMP – Obra: zjazd braci zakonnych

Redakcja
W dniach 16–17 maja 2011 r. w Obrze odbył się zjazd braci z Polskiej Prowincji. Zaproszeni zostali wszyscy bracia o ślubach wieczystych i czasowych. Była to okazja, aby się wspólnie spotkać i pomodlić oraz podzielić naszymi radościami i trudnościami przeżywania oblackiego powołania. W spotkaniu uczestniczyło 21 braci z 8 naszych domów (16 o ślubach wieczystych i 5 ze ślubami czasowymi).

 
16 maja o godz. 17.00 przywitał wszystkich br. Andrzej Rup OMI, koordynator braci Polskiej Prowincji i przedstawił program spotkania oraz poprosił o. Tomasza Sajdaka OMI, ekonoma prowincjalnego o zabranie głosu.

Godzina 18.30 zgromadziła wszystkich w refektarzu klasztornym na kolacji, po której wspólnie ze wspólnotą kleryków zostało odprawione nabożeństwo majowe i kolejny dzień nowenny do św. Eugeniusza.

Dzień 17 maja bracia rozpoczęli od wspólnej modlitwy. O godz. 9.30 odbyło się spotkanie z o. Prowincjałem Ryszardem Szmydkim OMI, który również przewodniczył Eucharystii o godz. 11.00. Popołudniu o godz. 14.30 o. Paweł Zając OMI, prefekt studiów, w swoim referacie, który wygłosił, przedstawił historie braci w Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów, obrazując ją również pokazem slajdów. Po krótkiej przerwie głos zabrał br. Krzysztof Janca OMI, uczestnik ubiegłorocznej kapituły generalnej i podzielił się z braćmi wrażeniami z jej przebiegu. Kolejnym prelegentem był br. Wiesław Ratajczak OMI, który przybliżył postać Sługi Bożego br. Antoniego Kowalczyka jako formatora przyszłych pokoleń oblackich.

Spotkanie braci zakończyło nabożeństwo majowe w kaplicy seminaryjnej. Atmosfera całego zjazdu Braci była bardzo miła i sympatyczna.

br. Wiesław Ratajczak OMI

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda