Home WiadomościArchiwum Obrady Konferencji Redemptorystów Europy w Cortonie

Obrady Konferencji Redemptorystów Europy w Cortonie

Redakcja
Wtorek, 01.03.2011, to pierwszy dzień obrad Konferencji Redemptorystów Europy. Przedstawiciele 14 jednostek Zgromadzenia oraz przedstawiciele Zarządu Generalnego o. Jacek Dembek i o. Alberto Esseveri, zebrali się w Italii w miejscowości Cortona, w domu Prowincji Rzymskiej. Celem zebrania jest praca nad strukturami Konferencji Redemptorystów Europy. Prowincję Warszawską reprezentują prowincjał o. Janusz Sok i o. Jacek Zdrzałek.

 
Zebrani delegaci obradowali nad kwestiami takimi jak konstytucje Konferencji oraz priorytety apostolskie i wyzwania duszpasterskie, które będą podejmowane przez redemptorystów w realiach dzisiejszej Europy. Koordynatorami spotkania są o. Pedro López Calvo z Prowincji Madryckiej oraz o. Cornelius Casey z Prowincji Dublińskiej. Podczas spotkania nie zabrakło również Eucharystii, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Giovanni Congiu z prowincji Rzymskiej.

Dodać należy, że Konferencja jest nową strukturą Zgromadzenia Redemptorystów ustanowioną przez XXIV Kapitułę Generalną. Ma ona na celu koordynację i organizację wspólnej pracy jednostek Zgromadzenia znajdujących się na danym terytorium.

Ustanowionych zostało pięć Konferencji dla następujących części świata: Azja-Oceania, Afryka i Madagaskar, Europa, Ameryka Łacińska i Karaiby, Ameryka Północna. W skład Konferencji Redemptorystów Europy wchodzą następujące jednostki Zgromadzenia: Prowincje Dublińska, Liońsko-Paryska, Lizbońska, Londyńska, Lwowska, Madrycka, Monachijska, Neapolitańska, Praska, Rzymska, Strasburska, Warszawska, Wiedeńska, Prowincja św. Klemensa, Wiceprowincje Bratysławska i Michalowska oraz Regie – Belgia Południowa, Wietnamska we Francji i Regia św. Gerarda.

br. Szymon Pedrycz CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda