Home WiadomościArchiwum Oficjalny program VI Międzynarodowego Kongresu Maryjnego ADMA

Oficjalny program VI Międzynarodowego Kongresu Maryjnego ADMA

Redakcja
Został oficjalnie opublikowany program VI Międzynarodowego Kongresu Maryjnego ADMA, który odbędzie się w dniach 3-6 sierpnia w Częstochowie w Sanktuarium Jasnogórskim.
Kongres, organizowany przez Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki (ADMA), jest wydarzeniem, w które zaangażowana jest cała Rodzina Salezjańska. Przewiduje się udział przeszło tysiąca osób z prawie 40 krajów.

 
"Łaska uczestnictwa w Kongresie w Częstochowie, w Sanktuarium Czarnej Madonny, miejscu bogatym w wiarę, historię i duchowość, chce być bodźem odnowy, w szkole Maryi, naszego zaangażowania na rzecz bycia autentycznymi uczniami i pełnymi pasji apostołami niosącymi młodzieży Ewangelię" – stwierdza z zadowoleniem ks. Pierluigi Cameroni, Postulator Rodziny Salezjańskiej i światowy Animator duchowy ADMA.

Kongresowi będzie przyświecać dewiza, jaką nowy błogosławiony Jan Paweł II, tak bardzo złączony z kultem Maryjnym i Sanktuarium w Częstochowie, wybrał dla swojego pontyfikatu: "Totus tuus". „To motto Kongresu, proponując świętość i wielką pobożność Maryjną błogosławionego Jana Pawła II, wyraża nasze synowskie zawierzenie się Maryi Wspomożycielce, aby kroczyć z Nią na drodze wiary, szerząc wielkie wartości życia, rodziny i wychowania" – dodaje ks. Cameroni.

Program, dostępny na stronie ADMA , przewiduje prelekcje o charakterze biblijnym, teologicznym i historycznym, prezentację niektórych praktyk oraz proponuje, jako świadków, sylwetki niektórych świętych Rodziny Salezjańskiej i samego Jana Pawła II. Sylwetkę nowego błogosławionego przedstawi kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup Krakowa. Przewidziane są udział i przemówienia Przełożonego Generalnego Salezjanów, Ks. Pascuala Cháveza, i Przełożonej Generalnej Córek Maryi Wspomożycielki, Matki Yvonne Reungoat.

Oficjalnymi językami Kongresu będą: włoski, angielski, hiszpański i polski. Strona ADMA będzie publikować, w miarę przebiegu obrad, teksty prelekcji. Poprzez streaming będzie można śledzić przebieg obrad na stronie missionidonbosco.tv.

V Kongres Maryjny ADMA odbył się w Sanktuarium Narodowym Maryi Wspomożycielki w Mieście Meksyk w dniach 17-20 sierpnia 2007 r.

ANS – Częstochowa

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda