Home WiadomościArchiwum Ojcowie Biali: Open mass

Ojcowie Biali: Open mass

Redakcja
25 kwietnia, w święto św. Marka, w kaplicy Ojców Białych celebrowalno kolejną Mszę św. Misyjną. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Jacek Wróblewski. Koncelebrowali oo. Herman Cornelissen, Adam Cytrynowski i Antoni Markowski.

Nowym akcentem było przygotowanie śpiewów przez grupę młodych ludzi z Bełżyc, którzy, w krótkim czasie, potrafili nauczyć się i grać, i śpiewać pieśni afrykańskie, wykonywane podczas liturgii. Wzruszającym elementem było wniesienie księgi Pisma św. przy akompeniamencie śpiewu: „Słowo Twoje lampą dla moich stóp i światłem drogi mej“.

W homilii o. Jacek głosił o wielkości powołania misyjnego, o którym często są tylko wzmianki, podobnie jak o św. Marku w czytanym podczas Mszy czytaniu z pierwszego listu św. Piotra – „Pozdrawia was Marek, mój syn“. Ale w powołaniu tym realizują się wielkie sprawy, które wymienia czytana Ewangelia: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie".

Po Eucharystii, podczas spotkania poświęconego misjom o. Jacek przedstawił formację w Zgromadzeniu Misjonarzy Afryki. Trwa ona 9 lat, dokonuje się w czterech etapach: I cykl-studia filozoficze, nowicjat, staż na parafii w Afryce i ostatni etap- studia teologiczne. W tej chwili w formacji jest ponad 350 studentów, głównie z Afryki, którzy przygotowują się do otrzymania godności misjonarza w 19 domach formacyjnych.

Spotkanie zakończyło się tradycyjnymi kanapkami, ozdobionymi świeżym szczypiorkiem i rzodkiewką i rozmowami na przeróżne tematy.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda