Home WiadomościArchiwum Pallotyni: 28 października – Święto zatwierdzenia ZAK

Pallotyni: 28 października – Święto zatwierdzenia ZAK

Redakcja
Dzień 28 października jest dla całego Dzieła św. Wincentego Pallottiego datą szczególną. Jest to bowiem data zatwierdzenia Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego jako międzynarodowego publicznego stowarzyszenia wiernych na prawie papieskim. W tym roku obchodzić będziemy 7. rocznicę tego wydarzenia.

 
W Rzymie jest już tradycją, że przedstawiciele wspólnot centralnych oraz świeccy członkowie ZAK spotykają się w tym dniu na Eucharystii w kościele Ducha Świętego, w miejscu gdzie narodziło się Zjednoczenie i jego pierwsze apostolskie dzieła.

Niech ten dzień również w Polsce będzie okazją do wspólnego dziękczynienia Bogu za osobę św. Wincentego Pallottiego i za Dzieło Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Zachęcam do przeżycia wspólnej Eucharystii w tym dniu, gromadzącej księży, siostry oraz świeckich członków i współpracowników Zjednoczenia. Pogłębiajmy w ten sposób naszą pallotyńską komunię.

Dzień 28 października został również wyznaczony przez Krajową Radę Koordynacyjną jako data corocznego odnowienia aktu zaangażowania apostolskiego przez wszystkich członków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego w Polsce (por. art. 29 Statutu Generalnego ZAK). Gromadząc się na wspólnej Eucharystii wypowiedzmy na nowo nasze pragnienie włączenia się całym sercem w Dzieło św. Wincentego Pallottiego.

Z modlitwą –

Ks. Zdzisław Słomka SAC
Przewodniczący Krajowej Rady Koordynacyjnej w Polsce

Warszawa, 20 października 2010 r.

Za: www.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda