Pallotyńskie rekolekcje o teologii ciała

Teologii ciała poświęcone były specjalne rekolekcje dla rodzin członków i sympatyków Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, które odbyły się  w dniach od 27-31 grudnia br. w pallotyńskim Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie koło Warszawy.

Spotkanie miało pomóc w osiągnięciu większej harmonii między duchem a ciałem, ożywieniu wiary i rozpaleniu miłości małżeńskiej, oraz w rozwiązywaniu ważnych problemów małżeńskich.

„Rekolekcje skierowaliśmy do wszystkich małżeństw i rodzin, które chcą zawalczyć o własne szczęście poprzez ożywienie wiary i pogłębienie kontaktu ze sobą, czyli poprzez troskę o rozwój religijny i ludzki” – zachęcali organizatorzy na stronie internetowej Centrum www.cam.pallotyni.pl

W rekolekcjach nie zabrakło wątków biblijnych, teologicznych i psychologicznych związanych z życiem małżeńskim, a szczególnie z wymiarem jego cielesności.

Ks. Jan Jędraszek SAC mówił m.in. znaczeniu ciała jako daru tworzącego komunię osób w nierozerwalnym małżeństwie. Ks. Krzysztof Marcyński SAC poruszy temat „mowy ciała”, jako najgłębszej komunikacji, a ks. Wiesław Błaszczak SAC poprowadzi warsztaty psychologiczne poświęcone zaakceptowaniu ciała własnego i obcego.

Podczas rekolekcji prowadzone były medytacje biblijne, konferencje, homilie, warsztaty aktywizujące uczestników oraz wzbogacające dialog między małżonkami. Odbywały się także adoracje Najświętszego Sakramentu.

za: www.niedziela.pl