Home WiadomościArchiwum Papież pozdrowił młodzież lednicką

Papież pozdrowił młodzież lednicką

Redakcja
Benedykt XVI pozdrowił młodych Polaków, którzy zgromadzą się w najbliższą sobotę na Polach Lednickich. „Niech was inspiruje motto spotkania: «Jan Paweł II – Liczy się świętość! »” – powiedział papież 1.06 podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Ojciec Święty swoją katechezę poświęcił wielkiemu prorokowi Starego Testamentu Mojżeszowi, mężowi modlitwy.

 
Benedykt XVI pozdrowił pielgrzymów w kilku językach. Zwracając się do Polaków powiedział: „Witam serdecznie obecnych tu Polaków. Kierując moje pozdrowienie do was, zwracam się dzisiaj szczególnie do młodych, którzy w sobotę spotkają się na Polach Lednickich".

„Kochani! Będziecie dziękować Bogu za życie i beatyfikację Jana Pawła II, który był ojcem, przewodnikiem, kapłanem, przyjacielem młodych. Budował dom na skale, na Chrystusie! Szedł za głosem Ewangelii. Trwał na modlitwie i adoracji Eucharystii. Miał otwarte serce dla każdego człowieka. Cierpiał z Jezusem. Był niezwykłym pielgrzymem wiary. Niech was inspiruje motto spotkania: «Jan Paweł II – Liczy się świętość!» Waszemu dążeniu do świętości z serca błogosławię" – dodał papież.

KAI

Za: www.dominikanie.pl

 

 
Lednickie Centrum Powołaniowe

Na spotkaniu młodych na Lednicy czynne będzie Centrum Powołaniowe.

Kolejny już raz, zakonnice, księża i zakonnicy będą do dyspozycji młodych ludzi, chcących porozmawiać o:

  • rozeznawaniu swojego powołania
  • trudnych sprawach
  • charyzmacie zakonów

W Centrum Powołaniowym można uzyskać informacje o żeńskich i męskich zgromadzeniach zakonnych oraz porozmawiać z siostrą zakonną lub zakonnikiem.

Godziny dyżurowania poszczególnych zakonów można znaleźć na stronie: www.powolania.dominikanie.pl

Czekamy na Lednicy 4 czerwca (godz. 9.00- 17.00)

Centrum Powołaniowe znajduje się przy kaplicy Najświętszego Sakramentu. 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda