Home WiadomościArchiwum Pielgrzymka Ekspiacyjna na Święty Krzyż

Pielgrzymka Ekspiacyjna na Święty Krzyż

Redakcja
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w dzisiejszej Ekspiacyjnej Pielgrzymce na Święty Krzyż, by wynagrodzić Bogu za grzech zabójstwa nienarodzonych dzieci. 27 kwietnia minęła 55 rocznica uchwalenia zbrodniczej ustawy Sejmu PRL dopuszczającej aborcję. Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej w dwóch grupach: od Nowej Słupi i od Golgoty Wschodu.

 
O godz. 11.00  rozpoczęła się uroczysta Eucharystia której przewodniczył i homilię wygłosił J.E. Ks. Biskup Edward Frankowski, sufragan sandomierski. W swoim słowie skierowanym do wiernych Biskup powiedział między innymi: „… od pięciu lat gromadzimy się w świętokrzyskim sanktuarium, w dniu, w którym 55 lat temu (27 kwietnia 1956 roku) Sejm PRL uchwalił zbrodniczą ustawę, pozwalającą mordować niewinne istoty ludzkie. Jesteśmy tu obecni, aby Bogu wynagradzać naszą modlitwą ten straszny grzech mordu ponad 20 milionów istnień ludzkich. To grzech, który spowodował, że jest mniej dzieci, zamyka się szkoły, nie ma, kto pracować na emerytury tych, którzy pracować nie mogą. Chrystus pragnie, byśmy byli obrońcami życia i miłości, która rodzi życie. Jako katolicy, chrześcijanie nie możemy za euro – srebrniki zaprzedawać wartości, które stoją w obronie moralności i życia" – mówił kaznodzieja. Wspomniał także osobę papieża Jana Pawła II, wielkiego promotora i obrońcę życia, cywilizacji miłości i życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci: „Dziś nasz ukochany papież Jan Paweł II wstawia się za nami i wspiera nas w tej walce. Módlmy się za rządzących, za parlamentarzystów i dziennikarzy, by dobry Bóg dał im światły umysł i serce, by nigdy nie krzywdzili żadnego człowieka i głosili prawdę".

Po modlitwie po Komunii Świętej ks. Prałat Czesław Murawski odmówił modlitwy przebłagalne i zostały odśpiewane suplikacje. Po Eucharystii odbyła się procesja z Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego na błonia świętokrzyskie, gdzie znajduje się Golgota Nienarodzonych, tam pielgrzymi odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali hymn: „Boże coś Polskę". W dzisiejszej modlitwie ekspiacyjnej wzięli także udział kapłani z diecezji sandomierskiej: z Łagowa, Staszowa, Baranowa Sandomierskiego, Koprzywnicy, Nowej Słupi i Tarnobrzega.

Za: www.swietykrzyz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda