Home WiadomościArchiwum Pierwsze śluby saletynów

Pierwsze śluby saletynów

Redakcja

8 września br. w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu odbyła się uroczystość złożenia pierwszej profesji zakonnej ręce przełożonego prowincjalnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów ks. Władysława Pasiuta MS przez czterech nowicjuszy – Piotra Orleckiego, Jakuba Pawłowskiego, Krzysztofa Juszczyka i Rafała Wutkowskiego.

Przez konsekrację zakonną nowi profesi zobowiązali się prowadzić życie braterskie, uwierzytelnione przez Kościół, i wyznawać te same ideały.Zachowując trzy śluby, wyrazili gotowość zdobywania koniecznej wolność, aby mogli oddać się całkowicie saletyńskiej rodzinie zakonnej i jej apostolstwu.

A wszystko to dobrowolnie i w duchu wiary, by naśladować Chrystusa jako jedyną Regułę życia, świadczą o zbawczej obecności Boga, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. W uroczystościach wzięli udział kapłani z parafii neoprofesów, licznie przybyli Misjonarze Saletyni oraz Rodziny, Przyjaciele i znajomi.

Liturgiczną oprawę zapewnili alumni Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Saletynów z Krakowa.

ps

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda