Home WiadomościArchiwum Pijarzy: Radość dzielona podwójną radością

Pijarzy: Radość dzielona podwójną radością

Redakcja
090922e.jpeg W miniony weekend (18-20 września br.) absolwenci i uczniowie pijarskiej szkoły w Elblągu gościli zaprzyjaźnione dzieci z Braniewa, przebywające w Katolickim Ośrodku Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży prowadzonym przez siostry Katarzynki w Braniewie. Poniżej relacja uczestników z wydarzenia.

Z ośrodkiem w Braniewie jesteśmy związani od kilku lat.
Dzieci przebywały u rodzin członków Grupy Absolwentów i uczniów. Pobyt ten pozwolił młodym mieszkańcom Braniewa nawiązać nowe przyjaźnie, otworzyć się na ludzi i przeżyć wiele niezapomnianych chwil, a także poczuć rodzinną atmosferę, pełną ciepła, wzajemnego szacunku i miłości.
 
Jednakże nas, członków Grupy, także spotkało wiele radości i szczęścia – prócz zawiązania nowych więzi i poczucia spełnienia oraz zadowolenia, nabraliśmy z pewnością doświadczenia w organizowaniu tego typu projektów.
RADOŚĆ DZIELONA PODWÓJNĄ RADOŚCIĄ – to nazwa projektu, który obecnie realizujemy.
 
Jednym z jego elementów jest goszczenie młodszych kolegów i koleżanek w naszych rodzinnych domach. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie i Urzędu Miasta Elbląg możemy pobyt dzieci uatrakcyjniać organizując min.: wyjścia do kina, teatru czy na basen. Staramy dzielić się z innymi radością i szczęściem, albowiem w naszych działaniach przyświeca nam myśl, że radość dzielona jest podwójną radością.
 
Opis naszego mile spędzonego weekendu i zdjęcia można będzie niedługo znaleźć na nowo powstającej stronie Grupy Absolwentów: www.absolwencizsp.pl.tl.
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda