Home WiadomościArchiwum Płyta z franciszkańskimi śpiewami chorałowymi

Płyta z franciszkańskimi śpiewami chorałowymi

Redakcja
Wszyscy miłośnicy chorału gregoriańskiego, tradycji franciszkańskiej i w ogóle piękna liturgii winni uważnie nadstawić ucha! Oto światło dzienne ujrzała długo oczekiwana płyta, na której zarejestrowane zostały śpiewy chorałowe z bardzo bogatej tradycji Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów).

 
Płyta „Christus Amor Meus" zawiera czternaście hymnów, kantyków i antyfon. Są to z całą pewnością jedne z najpiękniejszych klejnotów franciszkańskiej tradycji chorałowej. Niektóre z utworów nadal często usłyszeć można we franciszkańskich konwentach i kościołach (choćby Si quaeris miracula czy Tota pulchra es, Maria). Większość śpiewów została nagrana po raz pierwszy! Za przygotowanie śpiewu odpowiedzialny był o. Rafał Zarzycki – muzyk rozmiłowany w tradycji zakonnej. Ową fascynację o. Rafał potrafił przekazać także innym, młodszym zakonnikom i w ten sposób wśród śpiewaków mamy franciszkanów, którzy od lat żyją duchem św. Franciszka, a także młodych naśladowców Biedaczyny z Asyżu. Realizacją nagrań zajęło się Radio Niepokalanów. Płyta została wydana z myślą o trwającym Roku Kolbiańskim oraz by podziękować Bogu za dwadzieścia pięć lat prowincji św. Maksymiliana Braci Mniejszych Konwentualnych z siedzibą w Gdańsku.

Płyta na razie dostępna jest w klasztorze gnieźnieńskim. W najbliższym czasie poinformujemy o innych możliwościach nabycia jej.

Za: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda