Home WiadomościArchiwum Pogrzeb redaktora naczelnego Pallottinum

Pogrzeb redaktora naczelnego Pallottinum

Redakcja

Pogrzeb zmarłego cztery dni temu długoletniego redaktora naczelnego poznańskiego Wydawnictwa „Pallottinum”, ks. Władysława Kazimierza Jacaszka odbędzie się w najbliższy czwartek 4 grudnia w Poznaniu, gdzie pallotyn spędził większość kapłańskiego życia.

Uroczystości rozpocznie w południe Msza św., która odprawiona zostanie w pallotyńskim kościele św. Wawrzyńca Męczennika i św. Wincentego Pallotti. Po żałobnej liturgii ciało ks. Jacaszka spocznie na Cmentarzu Junikowskim.

Urodzony 15 grudnia 1941 r. Kazimierz Jacaszek w młodości wstąpił do Zgromadzenia Księży Pallotynów, gdzie w 1971 r. przyjął święcenia kapłańskie. Pracował w Radomiu, Szczecinie, Chełmnie, Kamieńczyku nad Bugiem i w Poznaniu, gdzie od 1980 r. aż do śmierci pełnił funkcję redaktora naczelnego Wydawnictwa „Pallottinum”. Zmarł w miniony piątek.

W ubiegłym tygodniu pallotyńska oficyna pożegnała zmarłego w wieku 74 lat ks. Stanisława Gawryło, który w latach 1972-2005 był zastępcą dyrektora powstałego w 1948 r. Wydawnictwa „Pallottinum”.

Oficyna zasłynęła z wydania Biblii Tysiąclecia, jak nazywa się tłumaczenie Pisma Świętego z języków oryginalnych zainicjowane przez Opactwo Benedyktynów z Tyńca. Od 1965 r. Biblia Tysiąclecia ukazała się do tej pory w nakładzie czterech milionów egzemplarzy.

Poznańscy Pallotyni są również wydawcami polskiej edycji ogłoszonego przez Jana Pawła II nowego „Kodeksu Prawa Kanonicznego” oraz „Katechizmu Kościoła Katolickiego”, a także ksiąg liturgicznych używanych do odprawiania Mszy i nabożeństw.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda