Home WiadomościArchiwum Pogrzeb śp. br. Krzysztofa Kulczaka OFMCap we Wrocławiu

Pogrzeb śp. br. Krzysztofa Kulczaka OFMCap we Wrocławiu

Redakcja
Prezentujemy dwa filmy nakręcone podczas Jubileuszu XX-lecia Młodzieży Franciszkańskiej. Jubileusz obchodzony był w 2007 r. w Janicach. Wtedy też śp. br. Krzysztof Kulczak OFMCap przekazywał funkcję asystenta prowincjalnego MF Tau br. Mariuszowi Matejce. Młodzież wraz z wyrazami wdzięczności wręczyła br. Krzysztofowi dąb, który zasadził na janickim wzgórzu. Mamy nadzieję, że podobnie jak to symboliczne drzewo będzie też rosła i trwała pamięć oraz wdzięczność w sercach osób, którym Brat służył oraz które formował we wspólnocie MF Tau.

 
Śp. br. Krzysztof Kulczak zginął tragicznie 22 sierpnia 2011 u podnóża szczytu Antelao (3264 m), w Dolomitach (Włochy). Wypadek w górach zastał go w 42. roku życia oraz 15. roku kapłańskiej posługi.

Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę, 3 września we Wrocławiu. W kościele Braci Mniejszych Kapucynów pw. św. Augustyna o godz. 11.00  odprawiona będzie Jutrznia, a o godz. 11.30 Msza święta pogrzebowa. Obrzęd ostatniego pożegnania będzie miał miejsce o godz. 13.30 na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda