Home WiadomościArchiwum Pożegnania: w 59 roku życia zakonnego zmarł br. Rafał Naprawca SSCC

Pożegnania: w 59 roku życia zakonnego zmarł br. Rafał Naprawca SSCC

Redakcja
W święto Nawiedzenia NMP, w wieku 86 lat, odszedł do Pana br. Rafał (Marian) Naprawca, sercanin biały. W Zgromadzeniu Najświętszych Serc przeżył 59 lat.
Urodził się 25 stycznia 1925 roku w miejscowości Wymysłów, woj. świętokrzyskie (dawniej kieleckie). Na chrzcie św. otrzymał imię Marian. Jego rodzicami byli: Stanisław i Katarzyna.

 
Do Zgromadzenia Najświętszych Serc wstąpił w 1952 roku. Po odbyciu rocznego nowicjatu w Sokołówce, 8 grudnia 1953 roku złożył pierwsze śluby zakonne, a 6 stycznia 1957 roku – śluby wieczyste.

Większość swego życia związany był z Klasztorem „Chrystusa Króla" w Polanicy-Zdroju (1953-1989), gdzie pracował na gospodarstwie. W latach 1989-2002 służył posługą w Klasztorze „Dobrego Ojca Piotra Coudrin" we Wrocławiu, a w latach 2002-2010 w Domu zakonnym w Mielniku n/Bugiem. Ostatnie miesiące życia spędził ponownie w Klasztorze „Christus Rex".

Uroczystości pogrzebowe śp. br. Rafała Naprawcy rozpoczęły się w czwartek, 2 czerwca 2011 roku o godz. 14.00, w Klasztorze „Chrystusa Króla" w Polanicy-Zdroju. O godz. 14.30 nastąpiło przewiezienie ciała do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył o. prowincjał Andrzej Łukawski SSCC a okolicznościową homilię wygłosił o. Bonawentura Goluch SSCC. Nawiązując do wspólnie przeżytych wielu lat w Zgromadzeniu i jednym klasztorze, kaznodzieja wskazał na postawę pokornego, prostego współbrata, który wyróżniał się pracowitością i modlitwą. Podkreślił również, że to rozmodlenie znajdowało wyraz w codziennym życiu śp. br. Rafała, zarówno w pracy, jak i w relacjach z każdym człowiekiem. Szczególne nabożeństwo do Matki Bożej, w całym jego życiu zaowocowało również tym, że moment przejścia do życia wiecznego przypadł w święto Nawiedzenia NMP.

Za: www.sscc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda