Home WiadomościArchiwum Premiera książki 'Przesłuchanie Ojca Pio'

Premiera książki 'Przesłuchanie Ojca Pio'

Redakcja
W klasztorze braci kapucynów w Krakowie, na ul. Loretańskiej, 17 marca br. odbyła się konferencja prasowa w związku z ukazaniem się książki wydanej przez wydawnictwo Serafin „Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu” . Organizatorami spotkania było krakowskie wydawnictwo Serafin i Biuro Prasowe Kapucynów.

Najważniejsza publikacja ostatnich miesięcy o Ojcu Pio już wkrótce dostępna po polsku! Książka ks. Francesco Castellego „Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu” trafi na półki księgarskie 23 marca. Wydawało się, że o Ojcu Pio wiadomo już wszystko. Nic nie zapowiadało rewelacji. Tymczasem na samym dnie morza archiwalnych papierów leżała sobie mała teczka o wielkiej wadze: akta z pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum w sprawie Ojca Pio. Dzięki niej wracamy dziś do przeszłości.

Dokument powstał w 1922 roku i zawiera tajne informacje na temat Kapucyna z San Giovanni Rotondo, w tym sześć zeznań złożonych przez niego pod przysięgą przed inkwizytorem Świętego Oficjum. Podczas przesłuchań Ojciec Pio sam „pisze” na żywo swoistą autobiografię, odkrywającą przed Kościołem i historią fakty oraz zjawiska, o których nigdy dotąd nie opowiadał.

To nie wszystko. Inkwizytor chce dotknąć palcem jego ran. Odwinąwszy bandaże z dłoni Ojca Pio skrupulatnie bada rany. Protokół z tego badania, nigdy dotąd niepublikowany, zaskakuje swoimi wnioskami.

Akta pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum, przez długie lata ukryte przed oczami naukowców i czcicieli, nieznane nawet podczas procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, a w czerwcu 2006 roku udostępnione decyzją Benedykta XVI – są w tej książce po raz pierwszy publikowane w całości.

Książka pojawi się na półkach księgarskich 23 marca 2009, a można ją nabyć między innym przez internet na stronie wydawnictwa e-serafin.pl. Zakończona 10 marca przedsprzedaż wróży tej publikacji duży sukces.


To źródło, do którego dostęp mieli tylko nieliczni,
zostaje odkryte przed wszystkimi,
w całym bogactwie faktów absolutnie nieznanych.
[Vittorio Messori]

W ostatnich miesiącach praca ta nie tylko wzbudziła sporą sensację we Włoszech,
ale zdobyła też uznanie i szacunek wielu czytelników,
również pośród biskupów i kardynałów.
[Ks. Francesco Castelli]

Zapraszamy 23 marca do kościoła Kapucynów w Krakowie, ul. Loretańska 11 , na Mszę Świętą o godz. 19 w intencjach czcicieli Ojca Pio oraz Litania do Świętego Ojca Pio; po Mszy, o 20.15, rozpocznie się Spektakl „Święty i Inkwizytor”. Zostaną na nim zaprezentowane fragmenty przesłuchania Ojca Pio z 1921 roku czytane przez Andrzeja Róga i Tadeusza Łomnickiego, oprawę muzyczną zapewnią artyści Piwnicy św. Norberta z Krakowa: Stefan Błaszczyński, Maria Lamers, Andrzej Lamers, Łukasz Szańca.

Biuro Prasowe Kapucynów – www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda