Home WiadomościArchiwum Przeor Taize u Ojca Świętego

Przeor Taize u Ojca Świętego

Redakcja
Benedykt XVI przyjął przeora Taizé, br. Aloisa, któremu towarzyszyła grupa braci tej ekumenicznej wspólnoty. Była to doroczna prywatna audiencja wpisująca się w tradycję regularnych spotkań, jaką rozpoczęli 30 lat temu Jan Paweł II i założyciel wspólnoty, br. Roger.

Br. Alois podkreślił, że jest to konkretny sposób wyrażenia komunii i jasny znak więzi z Kościołem.

„Po pierwsze, mówiliśmy o Afryce, gdyż przykładamy wielką wagę do podróży, jaką Benedykt XVI odbył na ten kontynent – powiedział Radiu Watykańskiemu przeor Taizé. – Ludzie oczekiwali tam takiego gestu. Mieliśmy spotkanie w Afryce w ubiegłym roku. Dzieliłem się dziś przekonaniem o tym, jak pilne jest, by ludzie spotykali się ponad granicami przynależności etnicznej i narodowej. Mówiliśmy też o europejskich spotkaniach: tym, które było w Brukseli, i tym, które będzie w Poznaniu. Ojciec Święty podkreślił znaczenie przyjmowania ludzi w parafiach i w rodzinach. Pozwala to doświadczyć Kościoła. Podkreśliłem, że doświadczenie wspólnoty otwiera dziś ludzi na Ewangelię. Podziękowałem Papieżowi, za to, że tak często powtarza, iż najważniejszym i najpilniejszym obecnie zadaniem jest odnajdowanie relacji z Bogiem. Trzeba w tym ludziom towarzyszyć. Papież odpowiedział, że w Taizé to właśnie robimy, towarzysząc młodym. To spotkanie z Ojcem Świętym dodało nam odwagi”.

jp, tc/ rv
Więcej na stronie Radia Watykańskiego.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda