Home WiadomościArchiwum Przewodnik Szlaki Papieskie został wyróżniony

Przewodnik Szlaki Papieskie został wyróżniony

Redakcja

Z okazji Światowego Dnia Turystyki prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona wręczył 10 października wyróżnienia i certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Wśród wyróżnionych znalazł się redaktor naczelny „Niedzieli” ks. inf. Ireneusz Skubiś i Urszula Własiuk z Fundacji „Szlaki Papieskie” za pierwszy katolicki przewodnik po szlakach Jana Pawła II.

Wyróżnienia otrzymali autorzy, współautorzy, inicjatorzy wydawnictw i opracowań o dużym znaczeniu dla promocji turystycznej, a jednocześnie zachowania lokalnego dziedzictwa kulturalnego i historycznego. Otrzymały je także osoby i instytucje promujące Częstochowę i jej walory kulturowe i turystyczne.

Wśród wyróżnionych przez Prezydenta Częstochowy znaleźli się m. in. Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze za organizację wystawy ‘Mecenat kulturalny i artystyczny paulinów polskich w 700-lecie zakonu paulinów”, Adam Bujak za album „Jasna Góra – Częstochowa”, ks. dr inf. Ireneusz Skubiś , redaktor naczelny tygodnika „Niedziela” za wydanie przewodnika „Szlaki papieskie – Jura Krakowsko-Częstochowska”, redakcję całej serii wydawniczej oraz wspieranie przedsięwzięć kulturalno-promocyjnych w Częstochowie, Urszula Własiuk ,Prezes Fundacji „Szlaki Papieskie” w Krakowie, za przewodnik „Szlaki Papieskie część I – Jura Krakowsko-Częstochowska” wydany w 2008 r. promujący walory turystyczne m.in. Częstochowy i okolic w kontekście pielgrzymkowych i turystycznych wędrówek Karola Wojtyły – Ojca Świętego Jana Pawła II, Juliusz Sętowski, kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy za konsultację historyczną i pracę redakcyjną przy przygotowaniu elementów informacji wizualnej w ramach Miejskiego Systemu Informacji Turystycznej w Częstochowie.

Tegoroczne obchody Dnia Turystyki w Częstochowie odbyły się z racji stulecia powstania oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.- Co najważniejsze , było to pierwsze stowarzyszenie w Częstochowie posiadające w swojej nazwie określenie „Polskie…”. Wówczas, w 1908 roku, znaczyło to bardzo dużo.- podkreślił Tadeusz Wrona, prezydent Częstochowy.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda