Home WiadomościArchiwum Rekolekcje, które przyciagają młodzież

Rekolekcje, które przyciagają młodzież

Redakcja

W dniach 24-26 października br. w Czerwińsku nad Wisłą odbyło się powakacyjne spotkanie Salezjańskiego Ruchu Ewangelizacyjnego SARUEL.

Gośćmi ośrodka EMAUS było 150 młodych osób ze wszystkich lokalnych wspólnot SARUEL oraz spoza Ruchu. Był to czas modlitwy, słuchania, zachęty do osobistej formacji, którym towarzyszył duch rodzinnego spotkania.

Na spotkanie powakacyjne SARUEL przyjechali uczestnicy z całej Polski, od Suwałk po Kraków, wliczając Warszawę, Lublin, Ostródę, Nidzicę, Żyrardów, Białystok, Płock, Sokołów Podlaski i wiele, wiele innych miejscowości; także takich, gdzie nie spotykają się lokalne wspólnoty SARUEL-a.

Piątek to przede wszystkim powitania i integracja stupięćdziesięcioosobowej wspólnoty. W sobotę, po modlitwie i śniadaniu uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Przemysława "Kawy" Y Kaweckiego SDB, pt. "Przepasani prawdą – czyli bądźcie mocni w Panu". Wyjaśnienie fragmentu Listu św. Pawła do Efezjan oraz prezentacja multimedialna pokazały praktyczne zastosowanie zaleceń św. Pawła, jakie można wykorzystywać w codziennym życiu, by stawać się prawdziwymi wojownikami dla prawdy i Boga. Następnie ks. Przemysław podzielił się świadectwem swojego życia i powołania, prezentując film pt. "Chłopak kumpeli".

Podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Janusz Kuskowski SDB, słowo wygłosił ks. Przemysław Solarski SDB. Krótko, ale treściwie ukazał konieczność podejmowania pracy nad sobą, by w odpowiednim czasie zdążyć się nawrócić i wydać dobre owoce swojego życia.

Po obiedzie konferencję pt. "Wyjść z Niby-landii" wygłosił ks. Sławomir Piotrowski SDB. Mówił o konieczności odważnego i dojrzałego podejmowania decyzji w swoim życiu, by nie zostać mentalnym Piotrusiem Panem, który nie chciał nigdy dorosnąć. SARUEL wręcz przeciwnie, nie prowadzi do życia w świecie złudzeń lub chorej, dalekiej od życia religijności, ale uczy "twardego chodzenia po ziemi, z głową blisko Pana Boga".

Sobota była dniem uwielbienia połączonego z modlitwą wstawienniczą za poszczególne wspólnoty lokalne. W trakcie modlitwy uczestnicy doświadczyli obecności Ducha Świętego, mocy Słowa Bożego oraz modlitwy za siebie nawzajem. Uwielbienie było tak intensywne, że skończyło się dopiero ok. godz. 23.00.

Niedziela – wspólna Eucharystia, obiad i wyjazd do domu. Uczestnicy wzmocnieni poczuciem duchowej więzi, wspólnoty, sensu i zapału wyruszyli do swoich środowisk i domów, by wcielać w życie to, co usłyszeli w Czerwińsku.

Joanna Grabarska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda