Home WiadomościArchiwum Relikwie św. Teresy w kosmosie

Relikwie św. Teresy w kosmosie

Redakcja

Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus były w kosmosie. Informuje o tym agencja Zenit, powołując się na karmelitanki z miejscowości New Caney w Stanach Zjednoczonych. Otrzymały one właśnie z NASA materiał filmowy na temat misji STS-124, na pokładzie Space Shuttle Discovery, rozpoczętej 31 maja 2008 roku.

Jeden z uczestników misji, 47-letni astronauta amerykański Ronald Garan, poprosił je, by modliły się za niego w czasie lotu i wyraził gotowość zabrania z sobą cokolwiek zechcą. Siostry przekazały mu relikwię św. Teresy. Przez czternaście dni szybowały one wokół Ziemi z prędkością ponad 27 tysięcy kilometrów na godzinę, przebywając łącznie 9.177.030 kilometrów.

Agencja Zenit przypomina, że Garan, przywiązany liną do wahadłowca, wyszedł na zewnątrz, by zamontować na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej kolejną część japońskiego laboratorium Kibō. Po obejrzeniu video karmelitanki przypomniały słowa świętej Teresy: „Chciałabym głosić Ewangelię jednocześnie pięciu stronom świata, aż po najdalsze wyspy”.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda