Home WiadomościArchiwum Różaniec, Sygnały Troski, Anioł Stróż – lutowe czasopisma Wydawnictwa Sióstr Loretanek

Różaniec, Sygnały Troski, Anioł Stróż – lutowe czasopisma Wydawnictwa Sióstr Loretanek

Redakcja
Cierpienie jest trudnym, choć nieodłącznym elementem naszego życia. Ciężko je oswoić i zaakceptować. Nabiera jednak wartości, gdy jest przeżywane z wiarą, że Ten, który ukochał nas po sam Krzyż, współcierpi razem z nami. W lutowym numerze „Różańca” pochylamy się nad wartością cierpienia i przedstawiamy świadectwa osób, które zostały nim dotknięte.

 
„Janek poznał Agnieszkę, gdy przebywał w Polsce, zatrudniony do szkolenia młodych pilotów. Kiedy po kilku miesiącach brali ślub, wiedział, że jej choroba jest nieuleczalna". Świadectwo ich miłości, silniejszej niż fizyczne cierpienie, możemy przeczytać w artykule ks. Tomasza Bielińskiego.

W najnowszym numerze miesięcznika chcemy także przybliżyć naszym czytelnikom m.in. znaczenie sakramentu namaszczenia chorych, by nie kojarzył się tylko z ostatnią posługą kapłana wobec cierpiącego, ale z obecnością Jezusa Chrystusa przychodzącego z darem umocnienia i przebaczenia w czasie choroby.

Dialog jest podstawą budowania relacji. Codzienne rozmowy, nawet te błahe, uczą wrażliwości na drugiego człowieka i są dowodem troski o najbliższych. W najnowszym numerze „Sygnałów Troski" zastanawiamy się nad tym, jakie znaczenie w naszym życiu mają rozmowy. Beata Rybak pisze o istocie zadawanych przez dzieci pytań, podkreślając, że wymiana myśli z najmłodszymi jest dla nas szansą spojrzenia na świat z nowej perspektywy. Jacek Pulikowski opowiada o komunikacji w małżeństwie i podaje kilka najważniejszych zasad udanej wymiany myśli. Zastanawiamy się również nad tym, jakie zagrożenia niosą ze sobą portale społecznościowe, które coraz częściej zastępują rzeczywiste spotkania.

„Bardzo trudno zrozumieć Pana Boga i być mu posłusznym. Chyba, że wierzy Mu się jak stary Abraham". W najnowszym numerze „Anioła Stróża" Krystyna Sztramska przybliża nam postać Anioła powstrzymującego Abrahama. Brat Tadeusz opowiada historię pewnego małżeństwa, które długo czekało na narodziny dziecka, a s. Urszula pisze o smutku, który zaprzyjaźnił się z nadzieją.

Ponadto udajemy się z wizytą do pewnego kościoła, w którym obchodzi się walentyki, a także sprawdzamy, co nowego słychać u Janielskich.

Zapraszamy do lektury pism, a także do odwiedzenia naszych stron internetowych. Miesięczniki można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: [email protected]; www.loretanki.pl.

Magda Pobikrowska

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda