Home WiadomościArchiwum Rzym: Nowy rektor Kolegium św. Wawrzyńca

Rzym: Nowy rektor Kolegium św. Wawrzyńca

Redakcja
O. Izydor Peterhans został mianowany nowym rektorem międzynarodowego Kolegium św. Wawrzyńca z Brindisi, Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, w Rzymie – informuje biuro prasowe zakonu.

O. Izydor (na zdjeciu / fot. OFMCap Rzym) pochodzi ze Szwajcarii. Urodził się w sierpniu 1942 roku w Kunten. Do kapucynów wstąpił w 1963 roku. Profesję wieczystą złożył 17 września 1967 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 3 lipca 1969 roku.

Pracował wiele lat w Afryce jako misjonarz. Był formatorem, mistrzem nowicjatu, wieceprowincjałem, a następnie ministrem prowincjalnym prowincji tanzańskiej. Od 2003 do lutego 2009 roku wiceprowincjałem w Kenii.

Wyboru nowego rektora Kolegium św. Wawrzyńca dokonał zarząd Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, w Rzymie, 27 marca br.

Międzynarodowe Kolegium św. Wawrzyńca z Brindisi powstało w 1908 roku. Jest instytucją formacyjną i kulturalną. Jako cel stawia sobie pomoc w zgłębianiu i przekazywaniu kultury franciszkańsko-kapucyńskiej oraz służy wychowaniu przyszłych pokoleń zakonników.

Jest z pewnością najliczniejszą i najbardziej zróżnicowaną kulturowo wspólnotą w całym zakonie kapucynów, gromadzi bowiem braci ze wszystkich stron świata, umożliwiając im studiowanie na różnych uniwersytetach Wiecznego Miasta.

OFMCap Rzym / red.

Więcej informacji na www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda