Home WiadomościArchiwum Rzym: Zmarł o. Alfonso Pompei OFMConv

Rzym: Zmarł o. Alfonso Pompei OFMConv

Redakcja
090717b.jpg 14 lipca w Rzymie zmarł franciszkanin o. Alfonso Roland Pompei OFMConv. Miał 85 lat, był emerytowanym wykładowcą Papieskiego Wydziału Teologicznego św. Bonawentury "Seraphicum" w Rzymie.
O. Alfons Roland Pompei urodził się 16 kwietnia 1924 r. w Rzymie. Należał do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Prowincji rzymskiej. Pierwsze śluby zakonne złożył 18 sierpnia 1941 r., wieczyste 16 kwietnia 1945 r. Święcenia kapłańskie otrzymał 27 marca 1948 r.

Po uzyskaniu doktoratu z teologii długie lata był wykładowcą Papieskiego Wydziału Teologicznego św. Bonawentury "Seraphicum" w Rzymie. Należał również do zarządu Papieskiej Akademii Maryjnej w Rzymie. Zmarł 14 lipca, w przeddzień święta liturgicznego franciszkanina św. Bonawentury, był wielkim znawcą i miłośnikiem jego myśli i nauczania.
 
O. Pompei był autorytetem w dziedzinie duchowości franciszkańskiej, pozostawił po sobie wiele publikacji, opracowań i książek z tej tematyki. Jest autorem m.in. tych pozycji: "La missione nelle fonti francescane. Scritti di san Francesco e biografie", "Cosmologia: scienza e fede in Bonaventura da Bagnoregio", "Bonaventura da Bagnoregio, Il pensare francescano, Miscellanea francescana".
 
Jest również współautorem – obok o. Vincenzo Di Fonzo OFMConv i o. Giovanniego Odoardiego OFMConv – znanej w Polsce i przełożonej na nasz język książki pt. "Bracia mniejsi konwentualni. Historia i życie 1209-1976". Jest to historia franciszkanizmu uwzględniająca rozwój duchowości i dorobek kulturalno-naukowy gałęzi konwentualnej zakonu franciszkańskiego.
 
Uroczystości pogrzebowe o. Pompei odbyły się 15 lipca br. w Rzymie.
 
OFMConv Rzym / wp
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda