Home WiadomościArchiwum Salezjanie – Meksyk: Pół wieku służby na rzecz najuboższej młodzieży

Salezjanie – Meksyk: Pół wieku służby na rzecz najuboższej młodzieży

Redakcja
Dzieło "Ciudad del Nińo – Don Bosco" (CDN), prowadzone przez salezjanów, obchodziło 50 lat służby na rzecz młodzieży najbardziej potrzebującej z miasta León. Wydarzenie to uczczono uroczystą Mszą św. w piątek 24 września na podwórzu Instytutu.

 
Mszy św. dziękczynnej przewodniczył arcybiskup Leon – José Guadalupe Martín Rábago, a koncelebrowali: salezjanin, bp Héctor Guerrero Córdova, biskup Mixes, ks. Salvador C. Murguía, inspektor Meksyku-Guadalajara (MEG), ks. Francisco González, dyrektor Projektu "Nińos Don Bosco", a także inni salezjanie, którzy na przestrzeni lat pracowali w tym znaczącym dziele.

Uczestniczyli także liczni dobroczyńcy dzieła, byli wychowankowie, osoby, które współpracowały w ubiegłych latach oraz przyjaciele dzieła. Wszyscy oni złączylil się w tych obchodach, zapoczątkowanych już rok temu, obejmujących w czasie tych dwunastu miesięcy różne znaczące wydarzenia, jak chociażby przybycie relikwii Ks. Bosko.

W czasie kazania bp Guerrero Córdova mówił o tym, jak bardzo ważne jest CDN dla miasta, ze względu na przyjmowanie, edukację i miłość względem tych młodych, którzy żyją w trudnych warunkach społecznych. Ci, jedynie dzięki stosowanemu stylowi Ks. Bosko mogli ukształtować się na "dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli".
 
Bp Martín Rábago, ze swojej strony, podziękował salezjanom za ich niestrudzoną pracę na rzecz społeczności León, a zwłaszcza – najbardziej potrzebujących dzieci i nastolatków.

Po Mszy św. miały miejsce przedstawienia teatralne i pokaz ogni sztucznych.

ANS – León

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda