Home WiadomościArchiwum Salezjanie: Przesłanie Przełożonego generalnego do Współbraci na Haiti

Salezjanie: Przesłanie Przełożonego generalnego do Współbraci na Haiti

Redakcja
W rocznicę tragicznego trzęsienia ziemi, które miało miejsce 12 stycznia 2010 r., Przełożony Generalny ks. Pascual Chávez Villanueva skierował do ks. Sylvaina Ducange, Przełożonego Wizytatorii Haitańskiej, przesłanie solidarności, zapewniając go o swojej bliskości i całego Zgromadzenia, i potwierdzając kontynuowanie zaangażowania w olbrzymie dzieło odbudowy.

 
Drogi ks. Sylvain,
z sercem Ks. Bosko pozdrawiam Ciebie oraz wszystkich i każdego ze współbraci Wizytatorii Haitańskiej.

Moje pozdrowienie, któremu towarzyszy szczególna pamięć w czasie Mszy św., rozciąga się na Córki Maryi Wspomożycielki, wszystkich członków Rodziny Salezjańskiej, Współpracowników, Przyjaciół Ks. Bosko i młodzież z naszych dzieł.

Już od kilku dni wspominam tragedię, jaka okrutnie dotknęła cały naród haitański druzgocącym trzęsieniem ziemi, które pozostawiło po sobie smutny ślad zniszczenia, śmierci, bólu i rozpaczy.

Podziwiam was za to, że cierpiąc z powodu utraty trzech współbraci salezjanów, a wśród nich drogiego pana Sannona, i doświadczając zniszczenia wielu naszych dzieł, zaraz zakasaliście rękawy i wzięliście się do pracy, aby nieść pociechę, nadzieję i podnieść na duchu tak wiele osób.

Sposób, w jaki zostały udostępnione dzieła w celu przyjęcia tych, którzy stracili wszystko, jest godny naśladowania.

Pod twoim adresem i wszystkich współbraci wyrażam moje uznanie, podziękowanie i wyrazy szacunku.
Zgromadzenie, poprzez moją osobę, chciała być blisko was i kontynuować swoje zaangażowanie w to olbrzymie przedsięwzięcie odbudowy.
Ta przebiegała wolniej niż zakładano, i to z wielu powodów, ale projekt odbudowy posuwa się do przodu z tym samym przekonaniem i zaangażowaniem.

Bardzo mocno was ściskam, przekazuję wam błogosławieństwo Maryi Wspomożycielki i zapewniam was o mojej bliskości. Pozostajemy w łączności serc i modlitwy.
Z serdecznym pozdrowieniem w Ks. Bosko

Ks. Pascual Chávez V.
Przełożony Generalny

 
ANS – Rzym
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda