Home WiadomościArchiwum Salezjanie uczą obsługi komputera i zasad samoobrony

Salezjanie uczą obsługi komputera i zasad samoobrony

Redakcja

Podstaw tworzenia stron w sieci internetowej, obsługi programów graficznych i zasad edycji filmów nauczyć się można podczas rozpoczętego 30 czerwca w oświęcimskiej parafii na Zasolu wakacyjnego kursu komputerowego.

Bezpłatny kurs – przeznaczony dla dzieci i młodzieży – to kolejna propozycja salezjan, dzięki którym przy tutejszym kościele pw. Miłosierdzia Bożego funkcjonuje oratorium św. Jana Bosko oraz telewizja internetowa i radio.

Ks. Robert Bieleń SDB wyjaśnia, że kurs jest możliwy dzięki temu, iż funkcjonująca w Centrum Salezjańskim pracownia komputerowa wzbogaciła się o nowy sprzęt. Nowoczesne komputery z oprogramowaniem oraz urządzenia multimedialne salezjanie otrzymali niedawno od Klubu Rotary. „Mamy też, podarowane wcześniej przez rotarian, kamerę i aparaty fotograficzne.

Można powiedzieć, że jesteśmy już profesjonalnie zaopatrzeni” – dodaje kapłan, podkreślając, że placówka kieruje swoje liczne propozycje do parafian ze wszystkich kategorii wiekowych. „To dzieło wychowawcze, wzorowane na pedagogice św. Jana Bosko, ma umożliwiać wzrost osobowy w wymiarze psychicznym, fizycznym i duchowym” – stwierdza ks. Bieleń.

W ramach propozycji adresowanych do kobiet oferowany jest m.in. kurs samoobrony. Jednak – jak zauważa duchowny – nie cieszy się on dużym zainteresowaniem. „Kurs jest bardzo wymagający. Opiera się o techniki karate. Znacznie więcej pań przychodzi do sali fitness na aerobik” – zauważa salezjanin.

Salezjańskie oratorium działa przy parafii Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu. Od trzech lat funkcjonuje tu także Świetlica Środowiskowa „Akademia Radości”. Dzieło przeznaczone jest głównie dla młodzieży i dzieci z oświęcimskich osiedli sąsiadujących z byłym obozem hitlerowskim. Przy parafii na Zasolu działa także Salezjańskie Centrum dla Dorosłych. Odbywają się w nim wykłady, pokazy filmowe, warsztaty artystyczne. Jest także możliwość konsultacji z terapeutą rodzinnym. Uruchomiony został również specjalny telefon zaufania.

za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda