Home WiadomościArchiwum Salwatorianie – Bagno: Potrójne narodzenie

Salwatorianie – Bagno: Potrójne narodzenie

Redakcja
Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, obchodzone w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela jako uroczystość, jest postrzegane trójpłaszczyznowo. Rodzina Salwatoriańska rozsiana po całym świecie podejmuje refleksję nad swoją tożsamością w kontekście Bożego planu szczęścia.

 
Matka Zbawiciela Świata zajmowała naczelne miejsce w życiu Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, którego inspirowało pragnienie zbawienia każdego człowieka. Święto Jej narodzenia musiało więc stać się ważnym momentem dla rodziny zakonnej, która od samego początku została jej zawierzona i posłana do radosnego dzielenia się prawdą o Synu Maryi.

Bóg wybrał święto narodzenia Matki Bożej jako dzień śmierci – narodzin dla nieba – Sługi Bożego Ojca Jordana i tym samym utwierdził salwatorianów na drodze nieustannego zawierzenia istniejących i podejmowanych inicjatyw Tej, która była obecna u początku i do końca dzieła zbawienia.

Ten dzień jest dla wielu młodych ludzi momentem narodzin do nowego, jakościowo innego, życia przez złożenie ślubów zakonnych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Dnia 8 września 2010 roku alumni Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów i bracia zakonni, zgromadzeni w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie, odnowili profesję zakonną i składali śluby wieczyste, a nowicjusze uczynili to po raz pierwszy. Te niezwykłe deklaracje składali na ręce prowincjała ks. Piotra Filasa i w obecności wspólnoty zakonnej, rodzinnej oraz parafialnej. Ważne miejsce w tej wspólnocie zajmowali czcigodni bracia i kapłani obchodzący znaczące jubileusze złożenia profesji zakonnej.

W wigilię uroczystości, dnia 7 września, po zakończeniu formacji w nowicjacie, nowicjusze zostali obłóczeni w habity, a kończący postulat uroczyście przyjęci do nowicjatu.
 
Więcej na: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda