Home WiadomościArchiwum Salwatorianie – Piastów: “Podwójnie powołanie”

Salwatorianie – Piastów: “Podwójnie powołanie”

Redakcja
Dnia 19 grudnia 2010 roku w parafii pw. św. Michała Archanioła w Piastowie odbyło się spotkanie formacyjne dla członków ruchu Świeckich Salwatorianów i kandydatów. Był to element dwuletniego programu formacyjnego. Przedmiotem refleksji był problem powołania.

 
Spotkanie poprowadził superior wspólnoty w Piastowie ks. Tomasz Sander SDS. Rozpoczęło się ono Eucharystią w intencji Rodziny Salwatoriańskiej. Po modlitwie konferencji i dyskusji odbyła się agapa. W dniu formacyjnym wzięło udział szesnaście osób z salwatoriańskich parafii w Piastowie i Warszawie.
 

 
Rodzina salwatoriańska składa się z trzech gałęzi: salwatorianów  – księży i braci, sióstr salwatorianek oraz salwatorianów świeckich. Są oni zjednoczeni przez  publiczne zobowiązanie się do uczestnictwa w misji jaką dla nich widział Założyciel, Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan, tworząc jedną rodzinę gorliwych apostołów, głoszących wszystkim zbawienie, które zostało objawione w osobie Jezusa Chrystusa (J 17, 3)

Salwatorianie świeccy dzielą swoje powołanie z innymi gałęziami rodziny salwatoriańskiej w partnerstwie i uzupełnianiu się w misji jaką głoszą.

Salwatorianami świeckimi są mężczyźni i kobiety, małżeństwa i osoby żyjące samotnie, dla których Bóg jest centrum życia; ludzie, którzy mają zdolność do przewodzenia, przemieniając swoje środowisko przykładem życia, ludzie, którzy bronią życia, praw człowieka i tego wszystkiego, co Bóg stworzył; ludzie, którzy swoim życiem świadczą o Królestwie Bożym czerpiąc siłę poprzez duchowe dzielenie się we wspólnocie z innymi salwatorianami. 
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda