Home WiadomościArchiwum Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu kościołem stacyjnym

Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu kościołem stacyjnym

Redakcja

Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła zostało specjalnym dekretem ordynariusza rzeszowskiego, bpa Kazimierza Górnego wyznaczone jako jedyne miejsce, gdzie będzie można uzyskać odpust zupełny z okazji roku św. Pawła od 28 czerwca 2008 roku do 29 czerwca 2009 roku. Sanktuarium jako jedyne w diecezji posiada autentyczne relikwie św. Pawła Apostoła Narodów.

Odpust zupełny można otrzymać tylko raz dziennie pod zwykłymi warunkami. Są to: spowiedź sakramentalna, komunii eucharystycznej i modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Można go uzyskać zarówno dla siebie, jak dla zmarłych. Pielgrzymując do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, należy się pomodlić przed ołtarzem Najświętszego Sakramentu, a następnie odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Dodaj należy wezwania ku czci Matki Bożej i św. Pawła.

Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej obsługuje od prawie 100 lat Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów. Rocznie do Dębowca przybywa 700 zorganizowanych grup pielgrzymkowych, nie licząc uczestników uroczystości odpustowych (maj, wrzesień) oraz pielgrzymów indywidualnych.

Głównym celem pracy duszpasterskiej w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu jest szerzenie kultu Maryi z La Salette przez głoszenie Orędzia Saletyńskiego wszystkiemu Jej ludowi i posługa wynikająca z treści tego Orędzia. Przesłanie Maryi z Góry La Salette Misjonarze Saletyni głoszą poprzez obsługę pielgrzymów, organizowanie dorocznych odpustów ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w maju i wrześniu, saletyńskie spotkania młodych, sprawowanie sakramentów zwłaszcza Eucharystii i Pojednania, głoszenie rekolekcji dla grup specjalnych i rekolekcji zamkniętych, formację religijną za pomocą katechezy dla dorosłych, szerzenie pobożności maryjnej, korespondencję z czcicielami Matki Bożej Płaczącej za pośrednictwem kancelarii apostolskiej, głoszenie rekolekcji i misji parafialnych. (ps)

ks. Piotr Szweda MS

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda