Home WiadomościArchiwum Sercanie Biali: Uroczystość Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu

Sercanie Biali: Uroczystość Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu

Redakcja
Już po raz kolejny, grupy pielgrzymów, gości, sióstr zakonnych, parafian, gromadziły się w Starym Wielisławiu (diec. świdnicka), by poprzez uczestnictwo w triduum przygotować się do Uroczystości Matki Bożej Bolesnej – patronki sanktuarium.

 
W tym roku piątek był diecezjalnym dniem życia konsekrowanego. Konferencję wygłosił ks. dr Marek Korgul (odpowiedzialny z ramienia biskupa świdnickiego za kontakty z osobami konsekrowanymi). Poruszał temat świadectwa i posłania, wyborach i odpowiedzi na wezwanie dzisiejszej rzeczywistości. Nawiązał do wywiadu Petera Seewalda z Benedyktem XVI, oraz do zagrożeń płynących z mediów. Po konferencji odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Na zakończenie odprawiona została Msza Św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Adam Bałabuch (biskup pomocniczy diecezji świdnickiej). Kaznodzieja wskazywał na mistyczną relację Maryi i Jana, która rozchodzi się na wszystkich wierzących i oczyszczoną miłość, która rodzi się pod krzyżem. Przytoczył również słowa bł. Matki Teresy z Kalkuty do sióstr, mówiąc, aby składając śluby, wiedziały, że wyrażają zgodę na taki sam los, którego doświadczył Jezus.

Sobota to dzień poświęcony chorym i osobom w podeszłym wieku. Po koronce do siedmiu boleści Matki Bożej i adoracji Najśw. Sakramentu, była możliwość skorzystania z sakramentu chorych i otrzymania błogosławieństwa ludzkiego. Konferencję do osób chorych wygłosił ks. Edward Szajda (wikariusz biskupi do spraw formacji stałej kapłanów). O 15.00 została odprawiona Msza Św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Ignacy Dec (ordynariusz diecezji świdnickiej).

W niedzielę odbyła się uroczysta suma odpustowa. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Adam Bałabuch.

Za: www.sscc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda