Serwis duchowy.pl na Wielki Post 2010

100217c.png Serwis www.duchowy.pl przy współpracy z Wydawnictwem SALWATOR zaprasza do codziennych rozważań z cyklu „Z Janem, Pawłem II w oczekiwaniu Wielkanocy” które mają pomóc w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu i przygotowaniu do oczekiwanej przez nas beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
Każdego dnia od Środy Popielcowej za pośrednictwem serwisu będzie można przeżyć „dzień skupienia”, który będzie rozpoczynał się tekstem zaczerpniętym z nauczania Jana Pawła II. Będą one wprowadzeniem do fragmentów wielkopostnych czytań liturgicznych, przytaczanych w sposób zwięzły jako cytaty.

Katecheza papieża ma zwrócić uwagę na istotne wyzwania naszego czasu. Przyjmując zaproszenie do uczestniczenia we wspólnym przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego  podejmiemy rewizję życia w formie rachunku sumienia, aby podkreślić jak ważna jest kontrola osobista i wspólnotowa w aspekcie naszego nawrócenia. Na zakończenie każdego dnia proponujemy pewne postanowienia do wykonania – myśl dla życia, które mogą być uwarunkowane sytuacją osobistą lub też względami kościelnymi od tego, kto podejmuje się wspólnego razem z serwisem duchowy.pl wielkopostnego pielgrzymowania.

Za pośrednictwem serwisu działa na nowo wyszukiwarka rekolekcji, w której możemy znaleźć wiele różnych kursów, rekolekcji, sesji odbywających się w 2010 roku. Jest także wiele propozycji na Wielki Post. Istnieje również możliwość, aby samodzielnie dodać ciekawe rekolekcje, polecając je innym. Chcemy gromadzić i udostępniać naszym Internautom wszystkie informacje o tego typu wydarzeniach. Nie jest to możliwe w sposób pełny i profesjonalny bez udziału domów i ośrodków rekolekcyjnych oraz osób prowadzących rekolekcje i naszych dociekliwych Internautów. Budujmy razem wielką wyszukiwarkę rekolekcji i dla katolików w XXI wieku.

Duchowy.pl to serwis internetowy poświęcony życiu duchowemu i jego rozwojowi. Powstał 2 kwietnia 2007r. Jest dziełem opartym na wolontariacie i utrzymuje się wyłącznie z ofiar Internautów przekazywanych na specjalny numer konta: Andrzej Sikorski, nr rachunku: 45 12 40 1125 1111 0010 2777 7414

 
ks. Andrzej Sikorski