Home WiadomościArchiwum Sierpniowy numer jezuickiego ‘Poslańca’

Sierpniowy numer jezuickiego ‘Poslańca’

Redakcja
090819d.jpg Czy w naszych czasach wyznawanie wiary wiąże się z zagrożeniem życia czy narażeniem się na prześladowania? Czy jeszcze wolno wierzyć? – pytamy na łamach sierpniowego "Posłańca". Odpowiedzi na nie pomagają nam odnaleźć autorzy: Ewa K. Czaczkowska (Z krzyżykiem na szyi), ks. Waldemar Cisło (Naśladowcy św. Szczepana), Krzysztof Ołdakowski SJ (Prześladowany "prześladowca"), Anna Pobóg-Lenartowicz (Bł. Jan Chrzciciel Souzy i towarzysze), Jacek Siepsiak SJ (Daniel sprowokowany).

Różne aspekty wolności wiary w relacji Kościół-państwo i wyzwania z tym
związane podejmuje w wywiadzie ks. bp Stanisław Budzik, sekretarz
Konferencji Episkopatu Polski.

W okresie letniego wypoczynku przemyśleniami na temat duchowej istoty pielgrzymowania dzieli się Józef Bremer SJ (Wystarczy droga). Przejazd specjalnym pociągiem na uroczystości w Lednicy wspomina w reportażu Łukasz Kraczka (W pociągu Ducha Świętego),
a Jan Gać zachęca do turystycznej wyprawy na jedną z pięknych włoskich
wysp – na wyspę Capri. Do nawiedzenia pięknych sanktuariów zaprasza
Urszula Janicka-Krzywda (Przemienienie z Królówki) i Ryszard Ożóg SJ (Starowiejska Pani).

W miesiącu trzeźwości trudną problematykę stawania się trzeźwym, podejmują: Jerzy Sermak SJ (Obrażony nałogowiec), Magdalena Wojaczek (Prowadzisz? Nie pij!).

Poza tym ciekawe artykuły: Doroty Krawczyk (Lęki współczesnego człowieka), Marka Wójtowicza SJ (Gotowi, by służyć), Jarosława Mikuczewskiego SJ (33 uderzenia Serca) i tekst dla dzieci Mikołaja Świerada ("Angielskie" wakacje).

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda