Home WiadomościArchiwum Skarb Eucharystii – nowy album Wydawnictwa MICHALINEUM

Skarb Eucharystii – nowy album Wydawnictwa MICHALINEUM

Redakcja
Album wpisuje się treścią i formą w nauczanie Papieża Polaka – w nauczanie Kościoła – o Eucharystii. Zawiera on w sobie całą encyklikę Ecclesia de Eucharistia, fragmenty listu apostolskiego Dies Domini – o świętowaniu niedzieli, okazjonalny list Jana Pawła II z okazji 750-lecia uroczystości Bożego Ciała.

Ponadto fragmenty homilii z Eucharystycznych Kongresów oraz fragment listu apostolskiego na Rok Eucharystii: Mane nobiscum Domine.

’Kościół żyje dzięki Eucharystii… – pisze Jan Paweł II w encyklice poświęconej Eucharystii (2003 r.). – Słusznie Sobór Watykański II określił, że Ofiara eucharystyczna jest «źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego». «W Najświętszej Eucharystii zawiera się bowiem całe dobro duchowe Kościoła, to znaczy sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb żywy, który przez swoje ożywione przez Ducha Świętego i ożywiające Ciało daje życie ludziom»'.

Teksty papieskiego nauczania zostały zilustrowane zdjęciami Grzegorza Gałązki. Pokazują one Jana Pawła II podczas sprawowania Mszy św., udzielania Komunii św., czy adorowania Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Szczególnie piękne i wymowne są te fotografie, które pokazują Msze św. z udziałem Jana Pawła II w różnych miejscach świata podczas papieskich pielgrzymek. Różne scenerie i oprawy Mszy św., rozbudowane i piękne ceremonie eucharystyczne oraz piękne krajobrazy i miejsca, w których chleb stawał się Ciałem a wino Krwią Chrystusa w dłoniach Ojca Świętego, zachęcają do większej wiary w realną obecność Jezusa w Eucharystii.

Wydawnictwo Michalineum składa serdeczne Bóg zapłać! Jego Eminencji ks. Kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu – Prefektowi Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego – za napisanie wstępu do albumu.

Wnikajmy w nauczanie Jana Pawła II o Eucharystii i pogłębiajmy naszą wiarę i miłość do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

ks. Sylwester Łącki CSMA

Za: www.michalici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda