Home WiadomościArchiwum Sport: Franciszkanin w zwycięskiej drużynie

Sport: Franciszkanin w zwycięskiej drużynie

Redakcja
Reprezentacja Polski księży wywalczyła kolejny tytuł mistrzów Europy na zawodach rozgrywanych w Kielcach w dniach 21-24 lutego br. Jednym z autorów sukcesu jest o. Ezechiel Lasota OFM z klasztoru w Opatowie.
O. Ezechiel Rafał Lasota OFM (l. 35) z Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP (ojcowie bernardyni) Zakonu Braci Mniejszych, na co dzień duszpasterz w Opatowie koło Sandomierza jest katechetą i opiekunem ministrantów.

 
Jego miłość do piłki ma korzenie głębsze od fascynacji św. Franciszkiem. "W szkole podstawowej grałem rewelacyjnie. Wołali na mnie "Boniek". W liceum, kiedy poczułem powołanie, częściej biegałem do kościoła niż na boisko. Teraz realizuję ‘powołanie w powołaniu’. To ogromne szczęście, że mogę być w zakonie i jednocześnie uprawiać ukochaną dyscyplinę" – mówi o. Ezechiel.

Na kieleckiej Hali Legionów bernardyn zapisał się jako wykonawca rzutu karnego, po którym polska drużyna duchownych zaczęła pewnie prowadzić 2:0 w półfinałowym meczu z Portugalią. Finałowym rywalem była Chorwacja.

Przeciwnicy byli zdecydowani i dobrze wyszkoleni, ale determinacji biało-czerownych nic nie mogło sie równać. Polska wygrała 4:2. Trzecie miejsce, po pojedynku z Portugalią, wywalczyła Bośnia i Hercegowina.

Mistrzostwa Europy w Piłce Halowej odbywają się już po raz piąty. Ich pierwszym organizatorem w 2005 roku była Austria. Biało-czerwona drużyna zawsze reprezentowała tu najwyższy poziom. Obecny tytuł jest już trzecim, a drugim z kolei. W 2012 roku rozgrywki są planowane na Węgrzech.

o. Anicet Gruszczyński OFM

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda