Spotkanie opłatkowe dla dziennikarzy i rzeczników prasowych

Dziennikarze prasy, radia i telewizji z Konina, Turku i Koła oraz rzecznicy prasowi instytucji samorządowych wzięli udział w noworocznym spotkaniu, które odbyło się we wtorek 13 stycznia, w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Organizowane na początku nowego roku spotkania mają kilkuletnią tradycję.

Dziennikarzy powitał przełożony Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów – ks. Wojciech Sokołowski, który życzył im siły w zmaganiu się z trudnymi tematami, których nie raz dziennikarze muszą się podejmować oraz satysfakcji z pracy. Dziękował także za obecność przy wydarzeniach które w ciągu minionego roku miały miejsce w Sanktuarium.

„To dla nas jedna z niewielu okazji by spotkać się i spokojnie porozmawiać z przyjaciółmi i kolegami, ale przede wszystkim czas by zatrzymać się na chwilę przy opłatku i życzeniach na początku nowego roku” – mówili wczoraj dziennikarze.

W spotkaniu uczestniczyło około 30 przedstawicieli mediów lokalnych, regionalnych oraz ogólnopolskich, pracujących na terenie byłego województwa konińskiego, a także kilkoro rzeczników prasowych. Jednym z wiodących tematów rozmów były podsumowanie minionego roku w Sanktuarium oraz plany na ten rok. Rozmawiano o otwartym właśnie w Licheniu hospicjum, a także o obchodach 100-lecia Odnowienia Zakonu Marianów, która to rocznica przypada w tym roku.

Goście mieli także okazję docenić wyborną kuchnię Domu Pielgrzyma Arka i specjalnie na tę okazję przygotowane menu. Na stole królowały dziady z kwaśnym mlekiem a także naleśniki ze szpinakiem i na ostro.

Jak co roku w opłatku dla mediów i przedstawicieli instytucji samorządowych udział wzięli kustosz Sanktuarium ks. Wiktor Gumienny MIC, rzecznik prasowy Sanktuarium ks. Zbigniew Krochmal MIC i po raz pierwszy, ekonom Domu Zakonnego w Licheniu ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC.

za: www.ekai.pl