Home WiadomościArchiwum Spotkanie prefektów studiów kapucyńskich w Madrycie

Spotkanie prefektów studiów kapucyńskich w Madrycie

Redakcja

W dniach 23-25 lutego br. w Madrycie-El Prado odbyło się drugie spotkanie (pierwsze było w Wenecji w ubiegłym roku) prefektów studiów kapucyńskich z Europy.

Uczestnicy zgromadzili się w uczelni Escuela Superior de Estudios Franciscanos, która należy do Prowincja Kastylii, której dyrektorem jest br. Jaime Rey Escapa. Oprócz gospodarzy w spotkaniu wzięli udział: br. Santino Regazzoni (Mediolan), br. Luca Bianchi (ISF, Rzym), br. Marek Miszczyński OFMCap (Prowincja Krakowska-Frascati), br. Rocco De Angelis (Campobasso), br. Gianluigi Pasquale (Wenecja) i br. Rocco Timpano, sekretarz generalny ds. formacji.

Podczas spotkania postanowiono między innymi: sporządzić spis uczelni kapucyńskich na całym świecie i utworzyć grupę braci, która będzie czuwać nad stanem powołania franciszkańskiego i inicjacją do życia w środowiskach, w których działają kapucyni. Ponadto omówiono przygotowania do zbliżającego się sympozjum na temat sekularyzacji, organizowanego przez konferencję CENOC w Madrycie, w dniach 4-8 listopada 2009 roku.

Mówiono też o możliwości zorganizowania spotkania naukowców kapucyńskich oraz zatwierdzono datę następnego spotkania prefektów studiów, które odbędzie się w lutym 2010 roku, w Krakowie.

Biuro Prasowe Kapucynów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda